12 shkurt 2008

Emra të çuditshëm

Emra të çuditshëm??
Njihni ndonjë?
Sado të çuditshëm që janë ata tuajtë... nuk mund të "kapen" me rekordet amerikane:

 1. James Dr No From Russia with Love Goldfinger Thunderball You Only Live Twice On Her Majesty’s Secret Service Diamonds Are Forever Live and Let Die The Man with the Golden Gun The Spy Who Loved Me Moonraker For Your Eyes Only Octopussy A View to a Kill The Living Daylights Licence to Kill Golden Eye Tomorrow Never Dies The World Is Not Enough Die Another Day Casino Royale Bond: David Fean (emri që i vunë kur lindi), nga Staffordshire është aq fan i filmave të James Bond sa që ka ndërruar dhe pasuruar emrin e tij me çdo titull të ri të Bond-it.
 2. Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 suedezë këtë herë, këtë emër donin ti jepnin fëmijës së tyre, dhe që sipas tyre donte të thoshte “Albin”, dhe me gjithë përpjekjet e tyre, as me gjyq nuk mundën që t'ja vënë këtë emër fëmijës.
 3. Dick Assman (nuk e di se ç'do të thotë :P) është pronar i një servici në Saskatchewan,i bërë i njohur në gjithë Amerikën, falë një ndalese në servicin e tij të showman-it David Letterman.
 4. Adolf Lu Hitler Marak është një politikan indian, që ka qënë dhe në qeverinë e shtetit të Mahalaya, dhe që garanton “që s'ka tendenca diktatorjale”. Por për tu përmëndur që në atë zonë ka dhe politikanë të tjerë me emra kuriozë, si Stalin L. Nangmin o Frankenstein W. Momin.
 5. John Portsmouth Football Club Westwood Natyrisht që është tifoz i Portsmouth F.C., lindur në 1963.
 6. Lyulph Ydwallo Odin Nestor Egbert Lyonel Toedmag Hugh Erchenwyne Saxon Esa Cromwell Orma Nevill Dysart Plantagenet Tollemache-Tollemache, Duke marrë inicialet e të gjithë emrave, lexohet “Lyonel The Second”)
 7. Byron Low Tax Looper: Kur lindi e quanin Byron Anthony Looper, por duke përndjekur karrjerën politike, arriti që të ndërronte emrin “Anthony” në “Low Tax” (taksa të ulta). Gjithsesi, kjo përpjekje e tij nuk i solli fat në karrjerën e tij, meqë tashmë gjëndet në burg,me burgim të përjetshëm, sepse vrau rivalin e tij në politikë.
 8. Yahoo Serious, Greg Pead, është aktor dhe regjist australian që e ka zgjedhur këtë emër që në 1980 dhe në vitin 2000 ka provuar të hedhë në gjyq Yahoo! sepse sipas tij i kishte “vjedhur” emrin.
 9. World B. Free (che si traduce con “mondo sii libero”) Është emri i një lojtari amerikan që ka luajtur në vitet1975 al 1988.

oddee.com

11 komente:

 1. Në fakt, ky post doli pa dashje, sepse po kërkoja diçka tjetër në lidhje me ligjet idjote në Amerikë (në internet citohen me qindra ligje të tilla që janë akoma në fuqi në shtete të ndryshme), por lista e tyre ishte shumë e gjatëëëëëëëëëëëëëëë...
  Dhe po kërkoja se doja të gjeja njrin në veçanti, që e dëgjoja sot në radio: "I ndalohet femrave që punojnë në stacionet e autostradës që të bëjnë seks brënda kabinës ku punojnë... me kamionistët"...
  Diskriminacion i pajustifikueshëm :P, pse me gjithë të tjerët Po dhe me kamionistët Jo???
  Prandaj e urrej Amerikën... :P

  PërgjigjuFshije
 2. Hahahhaahahah! Ky Tollomaç-Tollomaçi qeka ç'qeka! Nuk e përpunoj dot arsyen pse dikush mbas një emri fare të jashtëzakonshëm duhet të verë edhe Tollomaç-Tollomaç. Hahahahahaah! Se hajte një emër të tipit "de2sd2v!g&" mund ta kuptoj, po me Tollomaç-Tollomaç në fund?? Hahahah! Ky duhet parë me kujdes për mua!

  Ed o institucion!

  PërgjigjuFshije
 3. "Lyonel The Second" - erdha prape se s'mu ndejt, hahhaah rrofsh se ti je qeveri m'vete mer yahoooooo:))

  PërgjigjuFshije
 4. hehe ç'me bere te qesh qe me mjes:)

  degjo po te jap dhe une nja dy emra te çuditshem turq qe i kam lexuar ne nje emal ketu:

  Besim Shpetimi
  Zuske Merrjep
  Shi Streha
  Jete Kopja
  Ungjill Tevrat


  etj etj:)

  PërgjigjuFshije
 5. Tani u mbush kuap aq,sa u derdh.Je me i vecanti:pa dyshim,qe te takon vendi ne librin"gines".
  Perqafime nga Perparim Hysi
  13 shkurt 2008

  PërgjigjuFshije
 6. Me fal,se paskam shkruar"kuap"per "kupa",po nje"gines"si ti e kupton.

  PërgjigjuFshije
 7. Plasi Tasi ...

  nuk te besohet? eshte nje 14 vjecare ne Zurich me origjine nga nje vend afrikan.

  Si reagon njeriu kur perpara i rri nje teen-ager e turpshme qe te ka zgjatur doren e te thote emrin: Plasi Tasi?

  PërgjigjuFshije
 8. Hahahah Self, that's even better:)

  Plasi Tasi:))

  PërgjigjuFshije
 9. guri Rrasa
  limone potokalli
  bajame Lajthia

  etj etj
  sun çi mo-emer kinez

  iokagashi tupulishi

  e te t8illa plot o edrus...

  PërgjigjuFshije
 10. Papi, është gjithmonë kënaqësi për mua kur jo vetëm që kalon këtej, por dhe kënaqesh me "qyfyret" që hedh këtu.
  Ju paça të gjithëve!

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet