26 shtator 2007

"kamasutra"

Lexoja tek peshku pa ujë një artikull mjaft domethënës për rrugën e dreqit që gjithçka ka marrë në Shqipëri.
Të gjithë duket se kanë të drejtën që të jetojnë si "Luiza në botën e çudirave".... Luiza të më falë, por ka mbbjellë shumë "liri" mendimi për , jo vetëm për aplikimin , por ç'është më e keqja, edhe të zgjedhura si mënyrë jetese.

15 komente:

 1. Shume e lezecme, po kunder apo pro Kikise i bie kjo....

  Plus te kam bere nje brojtje klanore te blogu i E selmanit :) Jo se ti ke nevoje po ashtu mu duk e arsyeshme :)

  PërgjigjuFshije
 2. Krasta: 100% dakord me Kiki-në!
  Flm për solidaritetin!
  Do t'ju thyejmë brinjët në na rënçin në dorë :)

  PërgjigjuFshije
 3. Filozofia e molles se ndalueme.E keqe ose e mire ndaloje ke per te pare se si do versulen njerezit.Per ne Ed une jam shume klasike dhe e perkore ne zgjedhjet e mija.meglio andare sul sicuro...Kujt de me ja hudh ti...i poshter...ça kujton..jam gru e martume un..(Ed me fal por po marr te gjtha masat se mos je im shoq....

  PërgjigjuFshije
 4. Hallall Zana!
  I sigurove çizmet dhe peliçen e re dhe për këtë vit :)))

  PërgjigjuFshije
 5. @ Edrus edhe pse nuk ka vende ky koment ketu , melejon qe te falenderoj per keto qe po lexon me poshte, pasi me vjen mire qe gjej 100% shqiptar ne bloge..qesh.Zoti te bekofte.

  Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin SHQIPETAR

  Ku është balta më e embël se mjalta?...NE SHQIPERI

  PërgjigjuFshije
 6. i e vogel e shtypit
  I e madhe e shtypit

  Uriqi!

  PërgjigjuFshije
 7. @Mondi: Ky shkrim, merr vetëm 'figurën' nga kamasutra, si ide që nuk do të ishte e përshtatshme për të gjithë( shiko iriqin e shkretë se ç'ka pësuar pasi eksperimentoi 'kamasutrën' :))).
  Këtu bëhej fjalë për Atë liri që "kanë fituar" të rinjtë e sotëm, për të eksperimentuar dhe bërë mënyrë jetese gjithçka idiote dhe vulgare që mund të gjëndej jashtë kufinjve... gjë që, siç shkruhej dhe përshkruhej tek artikulli që është linkuar, tregon vetëm për një rini të degjeneruar dhe, megjithë optimizmin e ndokujt që mund të jetë njëlloj e mirë me çdo brez paraardhës, më duket si e pashpresë :(

  PërgjigjuFshije
 8. Its:
  xh- e vogël e shtypit
  Xh- e madhe e shtypit
  S e t r a !
  Shko e pyet se ç'është setrra tani :P

  PërgjigjuFshije
 9. Ore ,që mos marr mungesë edhe un , "setra" apo "setrra", ç`është vërtet ?
  Dhe diçka tjetër , ç`ju ka zënë të gjithëve me drejtshkrimin këto ditë !? :)))

  PërgjigjuFshije
 10. Kris, shyqyr që ke shokët dhe s'të lënë që të vdesësh injorant :P,
  Setra (o setrra, në funksion të distancës nga qyteti :)), është Xhaketa...dhe ai postimi i mësipërm, është një anekdotë e ndodhur me të vërtetë me një mësues në Fushë-Mamurras, që s'ja përmënd emrin, për respekt ndaj ti si mik i vjetër, por në rradhë të parë për respekt ndaj të jatit që ka qënë me të vërtetë një burrë i nderuar.

  PërgjigjuFshije
 11. Po ti pse e the kaq shpejt cfare ishte Setra, apo do me u duk qe din me fol gegerishten:))

  PërgjigjuFshije
 12. Po ta shpjegoi pra belle_fleur , nuk ka hall se mos vdes un joo , hallin e ka se mos vdes injorant ...:))))

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet