05 gusht 2007

Fjalëkryqi "Dashuria"

Nëse do ti përgjigjeni saktë të gjitha definicioneve, në kutitë me sfond gri, do t'ju dalë një shprehje dashurie (që më pëlqen jashtëmase).

p.s: Për 'çiftin' që i pëlqejnë fjalëkryqet e mija; për ju është dhe diçka më tepër.... ju takon juve që ta 'Zbuloni' ;) se përse e kam fjalën :)

6 komente:

 1. une vajta e lexova tani kete lajm. Me le pa gjume gjithe naten :D

  PërgjigjuFshije
 2. Tani sapo e pash krijmin e fundit. Me vjen keq, por komentet do te vijne mbasdite se tani na iken intraneti neve.. Megjithate seç kam nje parandjenje qe do me pelqej (nga permasat, se qeka i madh) :-P


  Santa M (vetem ksaj rradhe)

  PërgjigjuFshije
 3. E mbarovaaaaa, ksaj rradhe me fute dhe ne sherr me gocat e zyres se nuk e kisha mendjen me per pun: po meresha me gjera me te rendsishme..

  Ta kam then: te keqen e diagnaleve te Da Vincit.

  PërgjigjuFshije
 4. Edrus, deri tani kam deshifruar: E dashur te dua me shume se dje.

  Pjesen tjeter me vone. Me ngaterruan shume 38, 39 horizontale.

  PërgjigjuFshije
 5. @Selfi:
  -38H Lana s'është as përrua, por e quajnë....
  -39V është një lloj pije me një erë karakteristike.... mjaft popullore në greqi :P

  SANTA M, mirë se e gjete derën... shpresoj që atë shprehjen,të ta thotë ç'do natë i dashuri yt :)
  P.s; Këtë rradhë të pata lënë 'gjurma' që të shikoje më mirë... kuptohet, mund ta shikoje vetëm ti, se të tjerët janë në plazh :)

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet