09 qershor 2007

Vlerat e familjes?!

Nderkohe qe ne gjithe boten vazhdojne me force fushatat per forcimin e vlerave te familjes, nga Cikago arrin nje lajm i çuditshem: Nje avokate ka filluar nje reklamim te aktivitetit te saj.
Deri ketu asgje te keqe, nese s'do te behej fjale per nje nga avokatet me te specializuar per sa i perket ndarjeve dhe divorceve, dhe qe si sllogan te reklames se saj, perdor: "Jeta eshte e shkurter, ndahu"Duke e pare ne fotografi, ja besoj qe te kete aq sukses qe t'i beje burrat qe te ndahen :))

5 komente:

 1. amerika! vendi ku gjerat me te cuditshme ndodhin.

  PërgjigjuFshije
 2. Njesoj sikur doktoret te thoshin: hajt pra semuruni tani, c'prisni!

  Billboards ku thuahej "A doni divrc te garantuar? shkoni tek avokati X" kisha pare, por kjo vete shume larg....

  Se s'dua te kaloj tek reklama e nje varrmihesi tani... :-(

  PërgjigjuFshije
 3. cfare ideje! :))
  vdisni se nuk do pendoheni!

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet