30 maj 2007

?!Poesia?!

Zonja dhe zoterinj, e solla kete poezi (anima libera) ketu me nje ndjenje turbullimi.
Nuk e dija nese duhej te gezohesha me nje poezi qe une s'do ta shkruaja dot kurre apo te shqetesohesha... dhe me teper u bera merak, u bera merak dhe u trishtova sepse nje 'shpirt' kerkonte qe te clirohej nga dhimbjet, nga mundimet...
Do t'a vleresoja nese atij shpirti do ti kendonte nje poet qe shkruan per te percuar situata dhe emocione, por s'mund t'a shikoja me ate sy, kur ate poezi e ka bere ime bije... eshte vetem 10 vjeç dhe tani mbaron klasen e 5-te.

7 komente:

 1. Talenti nuk njeh moshe Edrus!

  Shpesh vargjet vijne tek krijuesi pa ate "ngarekesen" qe u vesh me vone lexuesi. Ndaj te sugjeroj te mos e tej-analizosh poezine.

  Vajza te ka dhene nje resye me shume qe te ndihesh krenar!

  PërgjigjuFshije
 2. "copes shihi anen, vajzes Nanen"
  Shkodrane.
  Ps: sa mire qe vajzat ngjajne nga nena :)))

  PërgjigjuFshije
 3. Pse s'thua qe paske nje gjeni ne shtepi :) Mbaja te gjalle pasionin!

  PërgjigjuFshije
 4. Me gjen dakort me parashkruesit:
  Lere vajzen te shkruaj c'te doje. Mos u merakos hic!

  PërgjigjuFshije
 5. Mbeshtes blogistet qe kane shkruar me pare se une....si thote kenga "lasciatemi cantare con la citara in mano:))

  PërgjigjuFshije
 6. Edrus,
  dje ne autobus, me ra ne sy nje goce e vogel, ish a s'ish nja 7-8 vjeç, me nje veshtrim aq te thelle e te rritur, sa per nje çast, me futi drithmat. Pastaj hodha syte perqark e hasa ne ca veshtrime bosh, qe me tremben vertete...
  Nejse, u nisa te te them qe goca jote te kenaqka shpirtin! Hapi nje blog, ate bej! :)

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet