08 maj 2007

Personat me influente te botes

Si c'do vit, edhe kete rradhe e famshmja "time" ben klasifiken e njerezve me influente ne bote.
Dhe kete rradhe ne kete klasifike ka gjetur vend edhe Borat-i e Kate Mos, dhe ne liste nuk gjendej 'miku' im George W. Bush.

N.Ago, une s'jam i keq me amerikanet..... s'e di se c'me ndodh me zorret sa here qe e shikoj presidentin e tyre(e kam fjalen per kete president, dhe arsyet jane me shume se nje.....) ,president qe s'mundi ti rezistonte 'tundimit' per te bere gafen e rradhes edhe ne prezence te Mbretereshes se Britanise se Madhe.

Ne fjalen e rastit, me gjithe rakomandimet qe i kishte bere e shoqja dhe keshilltaret ai tha:
"Populli amerikan eshte i lumtur t'ju uroje mire se ardhjen ne SHBA, nje komb qe Ju njihni shume mire, sepse Lartmadheria Juaj ndihemoi kombin tone ne celebrimin e dyqindvjetorit ne 1776...ne 1976" -u korigjua shume shpejt nga gafa e dhenies se mbi 200 vjeç Mbretereshes (i ndihemuar edhe nga te qeshurat e te ftuarve te tjere).......

7 komente:

 1. e.t:))
  mire ja ben presidentit Bush. dhe ne zorret e mia te njejten ndjesi shkakton:)

  PërgjigjuFshije
 2. Qenka ngjitëse kjo e...zorrëve!

  Kur them i keq me amerikanët, besoj se, e ke lexuar që, shpesh , unë cilësohem si i tillë.
  Natyrisht, as unë kam gjë me amerikanët. Madje, as me presidentin që kanë zgjedhur, i cili, meqë ra fjala, mes të gjithë presidentëve që ka patur Amerika, ka IQ-në më të ulët.

  PërgjigjuFshije
 3. thashathem me siguri, Bushi & First Lady do vizitojne Shqiperine se shpejti. Kur e degjova, gjeja e pare qe me shkoi ne mendje, Pse? Cfare do bejne ne Shqiperi?

  PërgjigjuFshije
 4. NAgo, persa i perket IQ.... sic duket te paska shpetuar artikulli i meparshem i imi persa i perket ketij muhabeti (sipas teje do te me shpetonte pa e vene :)?

  @Belle, perballe Saliut sigurisht qe ka per tu dukur me i zgjuar :)

  PërgjigjuFshije
 5. I forte je Edrus.

  Me pelqeu vecanerisht kur lexova komentin e Bushit nga Reuters qe mbreteresha e kishte pare me "dhimbshuri nene" gjate gafes.

  PërgjigjuFshije
 6. I shkreti...Babush!
  Eja pak nga unë eja pa, ti, ke nxjerrë këmbën e mëngjër(do thoshte im at').

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet