09 maj 2007

Intervista

Marr 'stafeten' nga N.Ago dhe po i nenshtrohem pyetjeve te intervistatorit:

1) Lumturia e plotë për ju është?
-Gjithcka qe qofte dhe per nje moment me ben te harroj problemet.

2a) Çfarë ju bën të çoheni në mëngjes?
-do shqetesohesha me teper sikur te kishte ndonje gje qe s'do te me linte te zgjohesha ...

3a)Hera e fundit që u shkritë në të qeshur?
-"viva radiodue", eshte nje trasmision ne radio(13.40-15.oo),'ushqimi' i perditshem i dozes se humorit.

4a) Vetia kryesore e karakterit tënd, cila është?
-kokefortesia

5a) Mangësia juaj kresore?
-durimi

6a)Në cilat gabime tregoheni më tolerant?
-sigurisht , kundrejt atij qe ka gabuar, s'do te isha une qe do te 'hidhja gurin e pare'

7a)Me cilën figurë historike, je i apasionuar?
-Enver Hoxhen

8a)Cilët janë sot, heronjtë tuaj?
-te rinjte e pergatitur

9a)Udhëtimi juaj më i dashur?
-c'do udhetim ne Shqiperi.

10a) Shkrimtarët tuaj më të dashur ?
-rilindasit,Driteroi, Hygo, Kadare, De Crescenzo ,Dan Brown,Wilbur Smith,etj.

11a) Cilin virtyt, vlerësoni tek një burrë?
-vendosmeria

12a)...dhe tek një grua?
-ngrohtesine

13a) Kompozitori juaj i prefeuar?
-Pelqej te gjitha llojet e muzikes... pa u influencuar nga emri i kompozitorit ose kengetarit(nese duhet nje emer.... Shtraus(me sakte i biri :) )

14a)Këngën që fishkëllen kur je në dush?
-Pse ka qe edhe kendojne? (lum ata)

15a)Libri me mbresëlënës?
-Kak zakalljallas stal :)

16a)Filmi më mbresëlënës?
Lulekuqe mbi mur

17a)Piktori juaj i dashur?
Ymer Ahmeti

19a) Ngjyra juaj e preferuar?
e kalterta

19a)-Cilin quani, suksesin më të madh tuajin?
sa here qe zgjidh Sudokun e veshtiresise se 5 ne me pak se 15'

20a).Pija juaj e preferuar?
-Tani pi rralle, por, 'rakija e manaferrave' dhe 'vechia romagna-etiketa nera'

22a)Për çfarë jeni penduar më shumë?
-nese behet fjale per vendimet e mija:asnjehere

23a)Çfarë urreni më shumë nga çdo gjë?
-llafazanet

24a)Kur nuk shkruani, cili është hobi juaj i dashur?
-enigmistika

25a)Frika juaj më e madhe?
-e ardhmja e cupave

26a)Në cilin rast, zgjidhni të thoni gënjeshtra?
-kur dua te mbyll pa e zgjatur nje muhabet.

26a)Cila është moto-ja juaj?
-pyet shtate a tete, dhe bej si te duash vete

27a)Si do preferonit të vdisnit?
-ne gjume

28a)Nëse ju ndodhte të takonit zotin, çfarë do të donit t’ju thoshte?
-"megjithese s'ke besuar ne egzistencen time, je perpjekur te zbatosh urdheresat e mija"

29a)Në ç’gjendje shpirtërore ndodheni kësi kohe?
-nuk ka paqe nen ullinj.

9 komente:

 1. vertet! me kenaqe sidomos me pergjigjen e fundit!

  PërgjigjuFshije
 2. dhe une qe po vonohem duke bredhur majtas dhjathtas.

  PërgjigjuFshije
 3. ah edrus tek 28 e paske ne rregull ti ;))

  PërgjigjuFshije
 4. 24 me beri kurioze. Enigme e vertet :P

  PërgjigjuFshije
 5. @ Elais, e kisha fjalen per fjalekryqet dhe sudokun :)
  Tani me bere qe te ve nja dy lojera te bukura qe pashe dje ne nje reviste :)

  PërgjigjuFshije
 6. Paske dashur nxitje atehere :)

  PërgjigjuFshije
 7. 26 nje perdorim i mire kur nuk do ta zgjasesh me shume..:D

  Ela

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet