24 maj 2007

Kujtuat se harrova?

Te dashur miq, sic e keni vene re, ka disa dite qe s'kam qene prezent ..... arsye pune.
Mbreme u ktheva shume vone per te bere nje xhiro neper blogje, pastaj duhet te ndiqja ndeshjen(il grande Milan meritava almeno questo)
Meqe ra fjala per ndeshjen, pervec kenaqesise personale per fitimin e titullit nga Milan-i, dicka tjeter me beri me teper pershtypje; e kam fjalen per sjelljen (ne kete rast :mirsjelljen) e tifozeve te te dyja skuadrave, nje shembull korrektese qe duhet te merret si i tille gjithmone nga tifozet e vertete te gjithe botes. Qendrimi me te vertete dinjitoz i tifozerise Anglese, qe edhe pse skuadra e tyre humbi, duartrokiti dhe pershendeti skuadren e zemres, por gjithashtu duartrokiti dhe kundershtaret....... Pothuajse ishte pjesa me e bukur e asaj ndeshjeje (sepse ndershmerisht, si loje s'me pelqeu.)
Nejse, chi se ne frega del calcio :)
Keto dite kam munguar sepse s'kam qene ne shtepi (udhetim ne pranvere :))



Po ve keto tre foto per t'ju vene nje cike ne pune dhe per te 'zbuluar' se ku kam qene.
Po e bej konkursin nje cike me interesant:
Ne njeren nga ato tre foto eshte dicka e vecante........ kush gjen se per se e kam fjalen??

16 komente:

 1. Une them Montecarlo.
  F360 cabrio te foto e trete.
  Milani, i madh!

  PërgjigjuFshije
 2. -Ne radhe te par urime Milan skuadra e zemres sime, ketu ne bruxel italiante ben naimin fest shum te madhe deri ne 2 te mengjsit pushtuan qendren
  -ti ke qen ne France(part Dieu) eshte afer Lyon ,shpresoj tja kesh kaluar mir . belle le fancese ;)


  p.s shpresoj te mos i mbtet hatri "parizianse"qe e dhash pergjigjen i pari

  PërgjigjuFshije
 3. Nuk flas me tifoza kundërshtarë pa, do të përgjigjesha...

  PërgjigjuFshije
 4. SM, jo gjithcka e sakte ;)
  Amour ,ne gjeografi 10
  NAgo... merr shembull nga Liverpulsat :P

  PërgjigjuFshije
 5. edrus- ne fakt gjyshi im ka qen student ne France ne Lyon me sakte,per me teper un kam qen nxenes i shkeqyer ne gjeografi dhe kudo
  à presto

  PërgjigjuFshije
 6. Dhe une qe jam zero me xhufka ne gjeografi por unazen e Lyon e gjof mire se kur zbret drejt maleve je i detyruar te kalosh ketu. Me shkoi huq kesaj rradhe. Hec mo heres tjeter nje çik me ne veri.

  PërgjigjuFshije
 7. une kam kaluar disa here ketu por nuk e gjofa fare...

  PërgjigjuFshije
 8. une nuk kam kaluar asnjehere ketu po duket si vend me qejf te madh.
  urime milanit edrus.

  PërgjigjuFshije
 9. Blete, pas asaj rremuje ne 'periferique', kur arrita ne vendin e shkarkimit (tek ai suoermerkati i fotos se dyte) pas ores 8.30pm....... s'shikoje kembe njeriu.... shkretetire :(

  PërgjigjuFshije
 10. Urime Milanit..

  Ela

  PërgjigjuFshije
 11. Auguri a rosso neri:))

  Udhetimet pranverore jane gjithmone te kendeshme dhe per me teper kur viziton Francen:))

  PërgjigjuFshije
 12. mua suoermerkati i fotos se dute my dyk si dikosteke :(

  PërgjigjuFshije
 13. Shko re dreq te 'keqkuptimi' se na kane bere ibret :)

  PërgjigjuFshije
 14. na mbyti puna vllajo , kam nja 10 dite qe nuk lexoj dot e nuk merrem dot si duhet me asgje , me ardhi ne maje te hundes:(por ti duket se s'ja paske kalu dhe aq keq..

  PërgjigjuFshije
 15. Che sei stato in francia si sa, per me a Lione

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet