25 prill 2007

Mami blu

Ndoshta shume prej jush s'e kane degjuar asnjehere, por une qe jam rritur duke degjuar babain dhe mamane t'a kendonin here pas here, kur e degjoj tani me ngjall mijera kujtime... dhe kur degjoj versionin e kenduar nga Dalidà gjithmone mallengjehem.
Dhe ketu vlen rregulli i shqiperimit sipas asaj qe do t'ju pelqente qe te degjonit.

6 komente:

 1. Keni kohe dy jave per te marre pjese :)
  Per te gjithe ata qe duan ta ruajne 'sekret' deri pas dy javesh, mund te ma dergoni mua textin tek: edrus@shqipo.com

  PërgjigjuFshije
 2. Pergezime per idene e sfides.- personalisht nuk marr zotime por do perpiqem.

  Ndoshta duhet ofruar edhe dicka ne proze per ata qe poezia u duket pakez e veshtire.

  Si thua pershembull per nje faqe nga kapitulli i pare i Tre musketjereve te Alexander Dumas? Besoj se gjendet ne shumicen e gjuheve.
  Ne anglisht e gjen ketu http://www.online-literature.com/dumas/threemusketeers/1/
  Ose dicka nga Konti i Montekristos.

  PërgjigjuFshije
 3. Elais, gjithsekush mund te vere ne blogun e tij dicka te vecante :), mjaft qe te mos jete shume 'impenjative ;)

  PërgjigjuFshije
 4. Eshte kjo sfida? Ke harruar variantin gjermanisht :)

  PërgjigjuFshije
 5. e do versionin e demis russos?

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet