01 mars 2007

Foto nga ShqiperiaNe Tirane mund te fotografoje kudo(KUDO) gjera te bukura,ne c'do cep syri te shikonte gjera me te vertete te bukura dhe te realizuara me shije......por,nese do te beja nje krahasim banal,ishte si nje tavoline e mbushur me gjithe te mirat,ku ne te cilen ishe i detyruar qe te 'haje' mishin e qengjit te pjekur duke e ngjyer ne mjalte dhe bakllavane me raki Skrapari.......morali:megjithese mishi i pjekur,rakija,mjalti dhe bakllavaja,te marra vec e vec jane te mbrekullueshme,ne nje mix te tille... mund t'i pelqejne vetem ndonje te 'pangreni',sepse nje te 'ngopuri' ndoshta do t'i shijonte me teper nje sallate me 'prodhime te kopshtit' .

Dhe shija per te bukuren shihej dhe ne Fshat.......kujt s'do t'i pelqente qe te kishte nje shtepi te tille??

Tirana eshte dhe kjo fotoja ketu siper :( (pamja nga ballkoni im),..... horizonti i perflakur me ben qe te jem me optimist :) per te ardhmen,shpresoj qe nje dite ,gjithcka te sistemohet per me mire.... dhe nje dite te ecet ne rruget e Tiranes pa patur nevoje per maska(kudo qe shkoje ishte e pamundur qe te mos gjeje o balte,o pluhur)

Ja dhe fotografia e fundit e bere ne Shqiperi:Liqeni i Shkodres ne Han te Hotit.....doja te prisja dhe 2 minuta qe t'a 'kapja' agimin me mire,por pasi me mbajti gjysem ore perpara sbarres,me ne fund polici me thirri qe te kaloja.

5 komente:

 1. per Tiranen edhe une kam te njejten pershtypje. Dhe me vjen aq me shume keq kur shikoje shtepite e vjetra perdhese qe jane te rrenuara. Ato pallatet e larta as me duken te bukura kur mendoj qe pas ca vjetesh duhen te hidhen tek lana §

  PërgjigjuFshije
 2. amann çna e kujtoni mishin e qengjit dhe rakin e Skraparit dhe ju se po me vjen koka verdall...

  PërgjigjuFshije
 3. shume te bukura fotot.na çmalle Edrus rrofsh...

  PërgjigjuFshije
 4. Na kenaqe me keto foto:)
  (me thuaj te lutem qe ke akoma foto per te vene )

  PërgjigjuFshije
 5. rrofsh per fotot se na hoqe mallin...me pelqeu vertet shume fotoja e Hanit te Hotit!

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet