31 mars 2007

30 vjecaret.

Shumica e te rinjve qe studjojne ne universitet kane lindur atehere kur ti dije qe te shkruaje e te lexoje,te mblidhje dhe te zbrisje e te shumezoje dhe pjestoje.
Nadoshta e njohin Reganin vetem nga qe ka qene dhe aktor,s'kane kenduar asnjehere "We are the world"
dhe kur Garcia Marques fitoi Cmimin Nobel ata s'dinin as te lexonin.
Kane lindur kur Bashkimi Sovjetik (s'e shkruajta BS se s'do ta kuptonin) qe shperbere dhe s'e kane idene se c'ka qene 'lufta e ftohte'.
Njohin vetem nje Gjermani,edhe pse ne librat e historise shikojne qe kane qene dy........s'kane se si ta kujtojne shperthimin e "Callenger"-it dhe per ta SIDA ka egzistuar gjithmone.
S'kane nderruar ndonjehere kanalet e televizorit me ane te manopoles dhe s'kane pare ndonjehere televizore bardh e zi(bile s'mund as te imagjinojne qe s'mund te egzistonte telekomanda).
Mendojne se "love boat" eshte film me 'luci rossi' dhe Haidi eshte nje pornostar.
Per ata "Charlie's Angels" eshte nje film dhe "CHIP's" jane nje marke patatesh........eh te rinjte e sotem.

Sintomat e plakjes:
1- I kupton dhe buzeqesh nderkohe qe lexon shkrimin e mesiperm.
2- Nese je mashkull,arrin qe ti thuash edhe pa keqardhje JO nje gruaje
3- Nese je femer, arrin qe ti thuash pa keqardhje PO nje burri
4-kur ben sport,i tregon krenar qe te gjitheve
5-virgjeria s'eshte me argument diskutimesh.
6- kalamajte te therrasin zotni ose te therrasin xhaxhi
7- kur e nder vete peshqirin mbas dushit
8-kur kalamajte dine me shume se ti per kompiuterin
9-Kur per te bere sport,ble rroba qe me shume te mbulojne se sa te zbulojne
10-kur shkon ne plazh,mund ta kalosh edhe gjithe diten pa hyre ne uje
11-kur preferon qe te shikosh ndeshjen ose nje koncert ne tv se sa live
12-kur e di se c'kerkon
13-Kur pasi te kesh lexuar keto ,vendos t'ja dergosh ndonje shoku , i sigurte qe do ti pelqeje.

5 komente:

 1. Xhurdi, xhurdi!( Në vend të çudi , çudi)
  Mirë të gjetsha!

  PërgjigjuFshije
 2. ha ha Edrus me kenaqe.vetem se 30 vjeçaret nuk jane dhe kaq te larguar nga koha e ke zmadhuar pak , une te jap te drejte ne sa thua por mendoj se duhet nderruar prefiksi nga 3 ne 2 pra per 20 vjeçaret vlejne keto:)

  PërgjigjuFshije
 3. Neki,befsh qejf dhe mire shkofsh kur te kthehesh (sa e sakte eshte kjo fjali nga ana leksikore?? ;) )

  Eni,30 vjecaret i fus tek 'pleqte' ;)

  PërgjigjuFshije
 4. Ciao

  Edhe pse jane vetem 10 vjet, dhe nuk jane aspak shume..ke te drejte Edi..diferenza eksiston,dhe ne e dime shume mire PERSEN.
  Te gjitha ato qe ke radhitur jane te verteta,por kjo persa i perket pasardhesve tane..kam 10 vjet diferenze me tim vella
  Sepse ne vendet e tjera kjo distanze nuk bie ne sy..

  PërgjigjuFshije
 5. aty ku jeni isha, ketu ku jam do vini

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet