20 shkurt 2007

TiranaMe vinte dhe mua turp qe e fotografoja ate te varferen qe po lante koken me shishe ne krahun e majte te muzeumit kombetar :( ,10 mt me tutjeedhe qenushi dukej sikur ishte i habitur pas saj.
mos kujtoni se jane vetem keto foto,por te tjerat kur te kthehem :)
Gjithsesi,ne Tirane keto dite eshte nje mrekulli e vertete,dite shume te bukura,njerez qe s'ju bije ndermend per se c'ndodh me votimet :) dhe kudo qe kam shkuar jam kenaqur(ben perjashtim fakti qe neser qe me mengjes me duhet te filloj te kerkoj 2 goma per makinen time qe s'gjenden ne gjithe Tiranen.........s'e di nese 150 euro per dy goma duhet te ma shuajn3optimizmin e kesaj vizite apo jo :)
mire u pafshim, Edi

15 komente:

 1. mm sa qejf..ja kalofsh sa me mire...

  PërgjigjuFshije
 2. qente ne Tirane, akoma me ngjallin nje ndjenje frike dhe kujtime jo te kendshme. Une e kam me siklet te fotografoj njerzit gjynaf, dhe ketu te siguroj ka me shume se sa ne TR.
  Po bej nje çik sikur nuk me vjen inat dhe nuk jam ziliqare, te them , hajt mo e kalosh si pasha

  PërgjigjuFshije
 3. edrus na i vur fotot ne flickr kur te kthehesh.
  nga NY, nje xhaxhi nje dite po bente cicin ne nje kupe kafeje ne mes te avenjuse se peste (Si blvd kombetar ne tirane), ne oren 8 te mengjesit.
  gjynafi me i madh eshte nje zezak poshte ures qe nder rreckat per t'u thare ne parmaket e saj.
  pak si ftohte per ne tirane tani, por te uroj t'ia kalosh mbare. per vete nga vera e kam bere niet.

  PërgjigjuFshije
 4. edhe nje qind djali dhe befsh nje feste te madhe, dhe u besh tape dhe çfare te te doje zemra.

  PërgjigjuFshije
 5. Tanti auguri a te ,tanti auguri a Edi tanti auguri a te(la musica..cantala con la mente)
  Divertiti.
  Sono con Tena,e ubbriacati.
  A presto.

  PërgjigjuFshije
 6. Gezuar ditelindjen dhe sa me shume momente te lumtura :)

  PërgjigjuFshije
 7. Faleminderit per urimet,ne te mira dhe gezime ju kthefshin te gjitha :)
  @eda,brutta e schifosa ;),almeno al ritorno passi da noi(a Vicenza),magari perm un caffe :).Vi auguro di passare giornate felici e indimenticabili :)(e non dimenticate di portare le vostre foto :P

  MIRE U PAFSHIM se shpejti,se s'kam kohe qe te kontrolloj blogjet tuaja.

  PërgjigjuFshije
 8. Gezuar edhe une Edrus! Qofsh gjithmone i lumtur :)

  PërgjigjuFshije
 9. Benvenuto nel club 'Anta adesso ! :)))

  PërgjigjuFshije
 10. Urime per ditelindjen dhe komplimente per blogun!

  PërgjigjuFshije
 11. Gëzuar ditëlindjen dhe nga unë! Kthim të mbarë në familje.

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet