11 shkurt 2007

'proposta indecente'

Para ca ditesh degjova nje lajm qe me beri te qesh fillimisht,por qe me pas fillova ta shikoja me nje cike me me kujdes;
-sipas nje sondazhi te Durex:"Nje gjerman c'do tre,per nje milion dollare...do te pranonte qe te mos bente me sex per gjithe jeten"
Ne kete sondazh te kesaj firme te njohur te profilaktikeve,del dhe qe :
- 3% do te sakrifikonin sexsin per te bere qe skuadra e tyre e zemres te fitonte kampionatin
- 1% do te sakrifikonin,nese ju ofrohej qe te pinin birre gratis per gjithe jeten

S'e di nese mund te behet nje sondazh i tille me shqiptaret(gjithsesi s'ma ha mendja qe te arrije 33% e gjermanve),por me lind natyrshem dhe mua pyetja:

Si do te rradhisnit ju,ato qe do te mund te sakrifikonit,perballe ofertes se 1 milion dollareve
Mjaftojne 2-3 por mund te vini dhe me teper :)

8 komente:

 1. pyetje indiskrete edrus. E dije ti e ka njerez qe nuk interesohen fare per kete aktivitet fizik (jane te fikur) dhe sigurisht qe nuk do ishin kondra. Nga ana tjeter thuhet qe oreksi vjen duke ngrene, kush pi nuk ha thuhet perndryshe nuk pinte.

  PërgjigjuFshije
 2. Unë për vehte me shuuumë siklet do sakrifikoja punën e përditëshme në se më ofronin një miljon dollarë :). Tjetër sakrificë nuk më shkon në mendje tani . Për edhe më pak para shumëkush do sakrifikonte gjëra më të rëndësishme sepse thotë , një fjalë e urtë greke , lavdinë e urryen shumë por paranë askush !

  PërgjigjuFshije
 3. Do sakrifikoja:
  Vajtjen ne kinema.
  Daljen ne restorant (por jo ate ne kafene).
  Vajtjen ne pishina (po jo ate ne det).
  Vajtjen ne floktore (po jo prerjen e flokve).
  Boll i ke ?
  Po do aresyet ja ku jane:
  Se do bej kinema ne shtepi per ca qindarka nga milioni.
  Se do punesoj nje guzhinier.
  Se nuk para vete ne pishina.
  Se mund te kem nje parukiere qe me vjen ne shtepi.
  Ashtude.

  PërgjigjuFshije
 4. :),s'behej fjale vetem per te piren,lenien e duhanit ose ...vogelsira te tjera ;).

  @kris,besoj se 100%e shqipetareve(me perjashtim te parlamentareve),do ta benin me 'dhimbje' nje sakrifice te tille dhe per 500 euro ne muaj :)

  une do te kthehesha ne shqiperi,do te shkoja ne nje maje mali,do te ndertoja nje shtepi me duart e mija(ashtu sic e dua une,autosuficente(e mbeshtetur ne forcat e veta:))........ dhe te vetmen lidhje me boten:nga kompiuteri,pa me rene ndermend se kush i fitoi zgjedhjet dhe se sa propogande(dhe se si) kane bere kandidatet e partive te ndryshme.

  PërgjigjuFshije
 5. Sapere(se paskemi shkruajtur njekohesisht me duket),me solle ndermend thenien e nje tjetri qe thoshte:
  do te kenaqesha me gjera te vockela;nje jaht te vockel,nje vile te vockel dhe nje plazh privat ne nje ishull te vockel ;)

  PërgjigjuFshije
 6. Asgjë nuk do të sakrifikoja!
  Pa seks, çdo gjë përreth, humbet vlerën që ka në të vërtetë!

  PërgjigjuFshije
 7. eh ca nuk dalin ne keto shkrime...

  gjithsesi mar shkas nga pergjigjja e n.ego...po per ato qe nuk eshte e mundur qe te bejne s*** si e shtyne jeten ...per mendimin tim s**** nuk eshte gjithcka ...dhe nese duhet te sakrifikosh ne ate gjera qe ti e vendos vete kjo do ishte e lehte ,dhe nese te tjeret do vendosnin per ty kjo do ishte shume e veshtire per mendimin tim ..

  Ela

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet