08 shkurt 2007

Me mire burgu se me gruan.

Po lexoja nje artikull
dhe mu duk me te vertete i cuditshem:

I denuar me arrest shtepijak kerkon qe te transferohet ne burg sepse e shoqja ja ka sjelle ne maje te hundes.
Behet fjale per nje shqiptar te denuar per shperndarje droge,qe praktikisht ,te degjonte zerin e te shoqes qe i fliste per c'do gje qe bente ,nuk duronte dot me.

Ne nje nga kontrollet rutine qe bejne karabinieret,i shkreti ju kerkoi qe te transferohej ne burg,ku sipas te cilit s'do gjendej me keq se sa ne shtepine e tij.Kadri Ll.,ju plotesua deshira nga gjykata qe urdheroi mbylljen e tij ne burgun e 'Borgo San Nicola' ne Lece.
Plotesimi i kerkeses se tij ishte pothuajse nje detyrim per gjykatesin,sepse qe prej nje muaji,Kadriu kerkonte me insistim qe te largohej nga shtepia e tij,dhe shpesh ka arritur dhe te kercenoje se do ta vriste te shoqen.

8 komente:

 1. Mooos Edi , e lexova n
  jëkohësit me time shoqe :)))

  PërgjigjuFshije
 2. Lene lene tani sapo më bëri dhe korrektimin : "njëkohësisht" !!!!

  PërgjigjuFshije
 3. ekzistokan shqiptar(e) qe e gjykokan shume eger drogen. Duhet ta marrim partizane kete gocen qe t'ja u nxije jeten gjithe atyre te pasurve nga droga per te shkuar vete ne burg.

  PërgjigjuFshije
 4. Paska qene "zoteri" burre ky Kadriu.
  Kush e di i ka rene ne qafe gruaja e e ka vene t'i beje punet e shtepise dhe ai s'ka pare zgjidhje tjeter pervec "qejfit" ne burg.

  PërgjigjuFshije
 5. Kris,c'ti bejme qe s'kemi shume kohe qe te rrime ne kompiuter :),por per atehere qe jemi ,jemi te "rrezikshem" :).
  Faleminderit per viziten,dhe shpresoj qe ta kesh gjetur interesante dhe pjesen tjeter te blogut.

  @tena e sapere,u perpoqa qe te gjeja dicka me teper rreth personazhit,por te gjitha lajmet jepnin vetem ato te dhena :(,sidoqofte,besoj se do te kete ndonje grua te huaj(italiane),sepse grate shqiptare s'para behen 'llafazane' kur e shikojne qe partneri eshte i merzitur.
  P.s.sapere,tek draftet e 'mamadhise' kam lene nje barcalete :'burri dhe punet e shtepise' :)

  PërgjigjuFshije
 6. Ku ta gjesh te jesh ne burg..ha,pi
  pushon,lexon,nuk degjon p..e gruas..te japin dhe pension..quhe budalla ti po te duash.

  PërgjigjuFshije
 7. edrus qenke gomar !!!!!!!!!!!!!

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet