11 dhjetor 2007

Vazhdon greva e tansportatorëve.

14 komente:

 1. Haahahahahaha!

  Të marrsha të keqen sa mirë paske dalë! Duket që je më i egri aty vërdallë.

  Të përshëndes!

  PërgjigjuFshije
 2. Edrus, prandaj s'je dukur fare ti? Por, tani nuk po te pyes fare ne se cdo gje eshte ne rregull, se e lexova ne gazete. :P

  PërgjigjuFshije
 3. O Ed, po buzeqesh i cik se do te iki kot rregullimi i dhembeve :D

  PërgjigjuFshije
 4. Aha, pse per pune dhembesh ishte ne Atdhe Edi? Dhe na e shet per patriotizem? Mire edo, mir.

  Ed, deri ne Zurich te ksihte ardhur nami. Jo ai idhembeve, ky mbase vjen javes tjeter, por keto aksionet me pasoja milionat e eurove te humbura per shtetin italian qe organizon atje. Nuk thone kot; C'nuk te ben shqiptari :D Zvicra ka derguar fotografine tende ne cdo pike kufitare, me kerkesen qe ky njeri te mos fuse kemben ne Helvetia as me kamionin e italise dhe as me gomarin e Nekiut (edhe pse ky i fundit komunikon me sms). U pa puna, na duhet te takohemi ne territore te tjera neutrale :DD

  PërgjigjuFshije
 5. Huh,s'keni ku shkoni o te mjere.. :)
  Po vijne grevethyesit nga Bavaria...Eshte ne proces marreveshja Prodi-Sarko dhe Angie Merkel, per "deportim" e cdo lloj greve..Import-Trasport grevethyesesh!!!

  PërgjigjuFshije
 6. @ Selfmaderadio
  Lërma rehat gamorin! :)

  PërgjigjuFshije
 7. po ti ishe o vella qe nuk hyja dot ne autostrade une. Hallall nqs arrini synimet qe keni vene per kete greve. pershendetje

  PërgjigjuFshije
 8. Gjithë presion, gjithë presion!... :D

  PërgjigjuFshije
 9. Edrus, shoh qe paske nevoje per territor neutral ndaj bujrum... :-D

  PërgjigjuFshije
 10. Ej, Edo, po as kur ke n'men' me dal' n'foto nuk e r@un, o djalë? :P

  PërgjigjuFshije
 11. Oj cuca c'jane keto ngacmime ndaj Edrusit. Lejeni se s'ka as kohe e as vakt me i kushtu ranci vedit, por merret vec me greven e kamionisteve:PP

  PërgjigjuFshije
 12. E shef Edo ca te bej keto per nje te r@uj.tme prandaj te thashe une mos e hiq mjekren per inate te ketyne... :D

  Nejse perpara me protesten ishalla me sukses

  (Ej, Edo, po as kur ke n'men' me dal' n'foto nuk e r@un, o djalë? :P)
  Pse mi nuk kemi pune tjeter ne... :D :P

  PërgjigjuFshije
 13. Zonja dhe zotërinj!
  (Edhe sepse shokë nuk ka më :P ), më së fundi GREVA përfundoi... të themi me sukses; Suksesi më i madh qe ai që i bëri të gjitha siglat sindacale(shumicën... se të tjerët i ndalonim vetë ;)) që të bashkoheshin... sikur dhe një ditë po të vazhdonte greva, do të kishte pasoja të jashtëzakonshme për Italinë.
  Të më falni që nuk ju jam përgjigjur, por s'kam patur kohë, një çikë merresha me protestën dhe një çikë kur isha në kompiuter rrija tek forumet e camionistave dhe tek blogu në italisht.
  Shpresoj që të jem më i pranishëm pa kësaj.
  SM- e vije në dyshim?? :P
  SMR- gjithmon e axhornuar me shtypin ti ;)
  LlT- Kam rregullu vetëm të poshtmit :P
  Ados... me ç'thoshte Selfi, as në Zvicër nuk paskam vënd ;)
  N.Ago të dërgoj më vonë një SMS se si jam :P
  Jeta, mirë se erdhe dhe shpresoj që tja kalosh sa më këndëshëm me këtë "bandë" blogerash shqiptarë
  AN- i duruari i fituari ;)
  Minerva... kohën për ty e kam gjetur... apo jo ;)
  Bellë, zoti të dhëntë ymër e shëndet, se vetëm ti mendon për mua :)
  Krasta... na kanë inat se janë pa lesh për vehte :P

  PërgjigjuFshije
 14. @Edrus
  SMS nuk ka të bëj me ty i dashur, ka të bëj me një postim në blogun tim, të mos i ngatërrojmë gjërat!

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet