17 korrik 2007

Fjalëkryqi i Peshkut


Klikoni mbi imazhet për ti parë të zmadhuar.
Bëhet fjalë për një fjalëkryq normal, ku fjalët nuk ndahen nga kutitë e zeza, por thjesht nga vijat e kuqe.Pasi të plotësoni skemën, mos merrni më parasysh ndarjen e fjalëve nga vizat e kuqe, por kërkoni të gjeni sa më tepër emra blogjesh nga blogerat e arqipelagut të Peshkut.
Fiton ai që gjen më tepër.

10 komente:

 1. WOW, me ke habitur shume kendshem. Nuk e dija qe ishe kaq i talentuar me fjalekryqet. Pasi i hodha nje sy te dyja tabelave mu duk interesant, i shpjeguar qarte. Do ta bej me kenaqsi neser ne pune :) . Si thua per tek peshku?

  PërgjigjuFshije
 2. Fillova që ta postoja atje, por s'arrita që të fusja imazhet (më janë tharë siç duket :P) dhe i vura këtu për t'ju dhënë një adresë në internet për të mundur që ti postoja.... por pastaj filluan komentet tek peshku ( :P ) dhe vajti shumë vonë.
  Nëse e bën, përgjigju pyetjes se sa blogje ke gjetur(magari vër emrat e tyre tek përgjigjja)... jam i sigurtë që ndonjë do të të shpëtojë (autor i poshtër ai që e ka bërë :)

  PërgjigjuFshije
 3. rrofsh Edruso..me hoqe mallin e gazetes "e panjohura" qe blija ne Tirane veç per fjalekryqet.te pergezoj..eshte talent me vete kjo pune!

  PërgjigjuFshije
 4. deri tani kam gjetur 7. Po me bejne syte miza keshtu qe po e le me kaq:

  Peshku pa uje
  Albtranslator
  Brisku
  Sapere aude
  Belle fleur
  emigrant
  Vrima e celesit

  PërgjigjuFshije
 5. Selfi:Shiko se është dhe Tena ;), një vetëm me inicialet..., dhe një i Çuditshëm :P

  Fillova që të postoja fjalëkryqet, sepse tek Babacjapi pashë se ishte një nga më të kërkuarit (bashkë me lojërat dhe problemet, që i vë ç'do javë atje).
  Sot bëra një tjetër, por s'kam kohë që ta hedh në Paint... së shpejti.

  PërgjigjuFshije
 6. sa i mire qe je..s'i harron shoket:)

  PërgjigjuFshije
 7. Une gjeta vetem ato qe permendi Selfi :(

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet