22 qershor 2007

Fjala e "mirë"

Pa rene ne rangjet e fjalorit te "rruges",te kerkojme "te pasurojme fjalorin" tone, per te pasur gjithmone nje "fjale te ngrohte" per bashkebiseduesit e bezdisshem.....:)

Ka qënë kjo tema e një diskutimi mes shokësh... s'e di nëse janë të vlefshme për ju apo jo, por gjithsesi, pranohen dhe propozimet tuaja :)

--1
Zoti krijoji burrin dhe tha:"nuk eshte tamam";
krijoji gruan dhe tha:"s'eshte gje as kjo";
te krijoji TY dhe tha:me duket se dicka te ngjashme e kam bere dhe me pare,...........ah , po,majmunin"

--2
po qe se s'iken dot vete ,mund te te shoqeroj une tek VETERINERI

--3
Ti si me qene furre me mikroonde,nxehesh per 1 sekond

--4
Diferenca mes teje dhe kafese??....asnje,te dy me beni nervoz

--5
une njoh nje tjeter qe eshte me e trashe se une....dhe shiko,eshte dhe kurva me e qelbur e gjithe kurvave:plaka jote

--6
me duket se me ngaterron me baben tat(gjithmone nese e di se kush eshte)

--7
do te me pelqente qe te te quaja PUTANE,por putanat paguhen,kane pak dinjitet,ti jo,shkon verdalle duke kerkuar si lypqare

--8
jam i sigurte qe qeni yt eshte me inteligjent se ti,por s'mund te te quaj qen, se s'ma lejon edukata qe te ofendoj kafshet

--9
a e di ti ,se po te te coj ne kopshtin zoollogjik,me japin tre majmuna si kusur?

--10
edhe PINOKU,qe ishte nje cope dru,kishte me shume tru se ti

--11
edhe suposta s'pranon qe te hyje ne by**en tende

--12
po te shkosh te estetistja,te keshillon qe te nisesh per "shna'Nue"(pale ndodh ndonje mrekulli)

--13
do nje keshille,here tjeter ne vend te perdoresh furcen e dhembeve,perdor direkt ate te halese

--

3 komente:

  1. te forta te gjitha po 3 dhe 11 qene te forta shume:)

    PërgjigjuFshije
  2. eshte dhe nje shume e lezecme , "si qenke ti si shkrepse vendi ktu ferkohesh atje ndizesh" :)

    PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet