06 maj 2007

Ngjasija

1) Ne fillim perdorej vetem per te transmetuar kodin jetesor dhe per ruajtjen e kategorise perkatese.
Edhe sot ka akoma njerez qe e mendojne keshtu, por shumica e perdorin per te 'bere qejf'.

2) Ne vetvehte s'ka koshience... po te mos nderhyjme nje cike, do te vazhdonte te bente te njejtat gjera qe ka bere gjithmone.

3) Mund te jete 'online' ose jo. Kur eshte online eshte me terheqes, por s'te behet qe te besh pune te tjera.

4) Eshte nje mjet i fuqishem komunikimi. Disa e perdorin shume seriozisht, disa e perdorin pa e vrare shume mendjen. Prandaj ne takimet okazionale, eshte e veshtire te kuptosh se me ke ke te besh, ose kur e kupton eshte shume vone.

5) Te luash jep kenaqesi, por po te mos marresh masat e nevojshme mund te marresh ndonje virus.

6) S'ka tru, por ka nje ndikim shume te forte mbi trurin e atij qe e perdor.

7) Egzistojne me qindra manuale se si te perdoret sa me mire, por e vetmja menyre qe te jape rezultate te kenaqeshme eshte eksperimentimi dhe prova e te gjitha mundesive qe te jepen.

8) Zakonisht i jepet shume me teper rendesi se sa duhet qe te kete per shperhapjen qe ka ne bote.

9) Ne c'do rast egzagjerohet me rendesine e permasave qe duhet te kete.

10)Po te mos jesh i kujdesshem ne perdorim, mund dhe te te lindin halle te medha.

11)Ne hapat e pare i rendesishem eshte perdorimi i duarve, por sa me shume pervoje qe te fitosh, fillon te vesh ne funksionim dhe trurin, inteligjencen, kulturen.

13)Nganjehere e keqja eshte se funksionon kur ti mbusht mendja, dhe kjo mund te te krijoje probleme ne relacionet e tua me te tjeret.

14)Ne fillim ishte argument i preferuar i burrave, por tashme jane emancipuar mjaft dhe femrat per ta trajtuar me kompetence kete argument.

15)Kur fillon e luan, eshte e veshtire qe te shkeputesh, bile per qejf do te doje te kaloje edhe gjithe diten duke luajtur me te... por kujdes nga pozicioni... mund t'ju vijne dhimbje mesi po s'nderruat pozicion here pas here.

16)Bota eshte e ndare ne dysh: o e kane o s'e kane.

17)Ata qe e kane mendojne per pjesen tjeter se jane me inferiore.

18) Kush s'e ka, mendon se heret a vone do t'i jepet mundesia per ta provuar.

Ore po perse po flisnim deri tani??

7 komente:

 1. Lesh jasht e lesh brenda ngrije kamën që ta fus :))))  ....jo , jooo ! ÇORAPJA e leshit !

  PërgjigjuFshije
 2. Dy misha
  dy lesha...
  8 kembe
  4 vesha

  PërgjigjuFshije
 3. NUk e di per ça beht fjale ....por eshte pr te ardhur keq qe bota eshte ndar ne 2 kampe: ata qe a kan dhe ata qe nuk e kan(ose ato qe e shijojn)
  :)

  PërgjigjuFshije
 4. Edruso ene un s'po ftillohem...u çmena:) ne mend e kam po s'po e kullundris dot te shkreten:)

  PërgjigjuFshije
 5. Mendoj se eshte pc...blog..forum chat i ploteson te gjitha kushtet..Bentornato...Kamioni yt eshte nje volvo???

  PërgjigjuFshije
 6. Ore po perse po flisnim deri tani??

  Per rroten e


  Ooooops U emancipova dhe une me duket ;(

  PërgjigjuFshije
 7. @Elais :) , ka dhe me keq, imagjino ate qe thoshte:"ne goje e kam " :P
  Ne fakt behet fjale per ngjasite me kompiuterit dhe rrotesss

  @Zana Eshte Iveco.... C'kujton ti se kam shoqe Elais do te merrja dhe Volvo :P

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet