11 maj 2007

3 Probleme

1) Gimi dje mori motorrin e ri qe enderronte prej kohesh.
Sot ai kaloi mes per mes parkut 'Rinia' dhe megjithese aty qene disa police, asnjeri nuk e ndaloi.
-Duke ditur qe Gimi s'eshte as shok i policeve, as parlamentar, as se po ecte shume shpejt keshtuqe s'kishin mundesi qe ta ndalonin, si e spiegoni ju kete ???

2) Eni dhe Elais kishin humbur ne nje pyll te dendur.
Te dyja kishin nga nje busull, dhe, Eni vendosi qe te shkonte ne drejtim te jugut, ndersa Elais, ne drejtim te veriut.
Pas 5 minutash dy 'vogelushet' u gjenden perballe njera tjetres.
-Si e spiegoni ju??

3)Ne pikeshitjen e pijeve freskuese, gota e vogel kushtonte 50 lek ndersa gota e madhe 80 lek.
Nje femije i jep shiteses 100 lek, dhe ajo pa e pyetur fare i mbush goten e madhe.
-Duke ditur qe shitesja nuk e njihte femijen, qe femija s'i beri shenja te vecanta, qe me ne fund i ktheu dhe kusurin, a mund te me thoni se nga e kuptoi shitsja qe femija donte te blinte goten e madhe??

7 komente:

 1. 1- do mendohem
  2- ishin ne "pole" te kunderta.
  3- femija i dha shiteses 2 50-teshe.

  PërgjigjuFshije
 2. ore djali po si na humbe ne pyll ti ore? s'te erdhi keq hiç e?:)

  PërgjigjuFshije
 3. nese te dyja vendosen te shikonin ne ane te kundreta dhe te ecnin po ne ate drejtim ata do te takoheshin pa dyshim..

  PërgjigjuFshije
 4. @ anonim, je i sigurte qe do te takoheshin mbas 5'?? :)

  Fakti qe ato kane humbur ne pyll, s'do te thote se ato ishin bashke :), pra kane qene ne nje fare distance nga njera tjetra, por qe (koincidence)gjendeshin ne te njejtin meridian :)

  PërgjigjuFshije
 5. per dy te fundit jam dakort me elais.
  per te paren: te parku rinia nuk ka police trafiku.

  PërgjigjuFshije
 6. ne se eni eshte kurioze dhe ecen drejt jugut ne bllogrollin tend (pyll i dendur), dhe ne se elais ben te njejten gje duke ecur drejt veriut, me siguri qe takohen pas 5 min.

  PërgjigjuFshije
 7. per te paren: Do kete qene djali i kryetarit te komitetit

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet