23 prill 2007

illuzione optike

Nese perqendron shikimin ne njollat e bardha, pas pas te duket sikur figura fillon e leviz.
Ndersa tek tjetra me poshte, duket sikur ne stacion eshte duke pritur dhe nje kinez leshtor...

Por eshte keqinterpretim per shkak te kendveshtrimit te vezhguesit, keqinterpretim qe mund te jete me i theksuar nese do e vezhgonim pamjen e meposhtme nga e ka pare dhe fotografi heren e pare :)

4 komente:

 1. ha ha e forte kjo:)falemderit na bere ta filloj te henen me humor:)

  PërgjigjuFshije
 2. Nuk e di ku i gjete , por http://www.moillusions.com/këtu , në se nuk ke "shkuar" akoma , do gjesh shuuuuumë , dhe të më falësh për modestinë e tepruar , por mund të shohësh dhe një fotografi që kam dërguar vetë !

  PërgjigjuFshije
 3. http://www.moillusions.com/


  Më ndje , por ky është link - u , ai lart ka html të gabuar !

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet