07 prill 2007

Eutanazia

Dje , ishim ulur ne divan dhe po flisnim me gruan per problemet e jetes.
Kur po diskutonim rreth jetes dhe vdekjes, i thashe:
- Mos lejo qe te me mbajne ne jete ne nje gjendje vegjetative, qe te rroj vetem i lidhur pas aparaturash dhe serumesh.
Nese do te me shikosh ne kete gjendje.... fiki aparatet qe me mbajne ne jete.

Dhe ajo,u ngrit... fiku televizorin, kompiuterin dhe me hoqi nga duart shishen e birres.

10 komente:

 1. paska bere shume mire,qe te ka hequr dy te parat...por sa per "flebon" duhet per te mos disidratuar..

  PërgjigjuFshije
 2. Kur flet kështu me gruan , në fillim thuaj : - Fjala mort nuk sjell , por... etj !
  Nuk di me tënden por timen e qetëson disi , të paktën birrën nuk ma merr :)

  PërgjigjuFshije
 3. Për ty dhe familjen tënde, Gëzuar Pashkët!

  PërgjigjuFshije
 4. ha ha ..kjo eshte e zgjuar..

  PërgjigjuFshije
 5. Ti paske Zonje grua, u plakshi bashke , pa televizor dhe kompiuter, nderimet e mia!

  PërgjigjuFshije
 6. jo jo pa komjuter se nuk do flisnim me pastaj ...

  i lumte nuses po mos beni me muhabete te tilla se i ngrin gjakun pastaj ..

  ela

  PërgjigjuFshije
 7. @Eda, cè troppo conflitto d'interessi nel tuo comento ;)

  @Kris,faleminderit per keshillen (s'e di se pse, por me eshte krijuar pershtypja qe edhe ti ke jetuar diku rreth Mamurrasit)

  @D, faleminderit...... por, sic qe nje kohe qe s'na binte ndermend se kish kinema,televizor e kompiuter(se na pelqente te merreshim me aktivitete te tjera) arrin nje kohe qe,jo se zbehet dashuria,por s'eshte me ai vuxhuti i njehershem :P

  @Elaaaaaaaa,mire se erdhe,besoj se do dal ndonjehere dhe andej nga forumi i vjeter,dhe mund te flasim nje cike me gjate.Pastaj, nuk eshte se ju ngrin gjaku shume kollaj juve jooo :),jeni race nga ajo e hershmja ;)

  PërgjigjuFshije
 8. ...sa gabim që je :)))
  E vërteta , mbi Tiranë kam udhëtuar veç një herë kur vajta në Pukë për 4-5 ditë para shuuuuuuumë kohësh . Të më "shohësh" kaq të afërt më bën të ndjehem mirë !

  PërgjigjuFshije
 9. hahahaah e lezetshme kjo.por eutanazia esht dicka vertet serioze eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  PërgjigjuFshije
 10. uaaaa....ca esht kjo barsalet keshtu?

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet