11 mars 2007

Vajza e enderrave

"è una ragazza che ha smesso di sognare,ma ci fà sognare ancora a tutti"........nje rrjesht qe me beri te rrenqethesha dhe te ndihesha i lumtur per Ambeten.

Duke u hedhur dege me dege dhe mes peshqish,nje sy me ngelej nga televizori,ku tek canale5,po zhvillohej 'sfida' di "amici"(nje program televiziv me talentet e reja).
Maria (De Filippi),duke perfituar nga rasti qe nje perfaqesues i 'la scala'-s,teatrit te operas dhe baletit me te famshem te Italise dhe besoj se dhe ne bote,po pergezonte nje nga balerinet dhe nder te tjera i beri dhe komplimentet Ambetes,i tha:
-Ambeta erdhi me enderren e saj nga shkolla e baletit Shqipetar dhe megjithese ate vit qe konkuroi nuk e fitoi edicionin e ' Amici'-t,duke vleresuar talentin e saj dhe seriozitetin dhe impenjon e saj ne pune,e kemi mbajtur ne staff-in e programit,por duke e ditur enderren e saj qe te kercente ne 'la scala',kishte kerkuar qe t'a pranonin ne 'la scala'.
Por nga ana tjeter e telefonit i kishin thene se s'mund t'a pranonin,sepse..........kishte marre pjese ne trasmisione televizive(!?!?!!)

Perfaqesuesi i 'la scala'-s qe merrte pjese ne trasmision u pergjigj:
-Non so chi lo ha datto questa risposta,ma,questa risposte è....STUPIDA
(Nuke e di se kush e ka dhene nje pergjigje te tille,por nje pergjigje e tilllìe eshte nje budallallik)
Dhe kur Maria i tha se s'eshte e drejte qe t'i nderpritej nje enderr nje te riu ne kete menyre ,ai personi filloi te fliste....
Dhe me pas vazhdoi me rrjeshtin e pare te ketij shkrimi,qe ne shqip do te thote:
Ndoshta eshte nje vajze qe ka reshtur se enderruari,por na ben akoma te gjitheve qe te enderrojme....

5 komente:

 1. Sapo e degjova dhe une komentin dhe u ndjeva me te vertete shume mire, per Ambeten, per te gjithe shqiptaret. Maria vleresoi dhe shkollen e baletit ne Shqiperi. Bravo!!! Besoj se Ambeta ka patur me shume fat qe qendroi te "canale 5". Ka marre vleresime pa fund dhe ka ndiere direkt ngrohtesine e publikut.

  PërgjigjuFshije
 2. Ka qene e vetmja qe kam votuar gjate trasmisionit(atehere),dhe nqs per shqiptaret e tjere beja tifo me shume se ishin shqiptare se sa 'bravi' ,per Ambeten ,kam patur gjithmone respekt,si per talentin si per perkushtimin e saj ne ballo.Hallalll.

  PërgjigjuFshije
 3. lart me lart o shoke me shkollen e baletit:))....bravo Ambetes dhe te gjithe talenteve te tjere shqiptare qe po i rradhiten televizionit italian!

  PërgjigjuFshije
 4. Ambeten, Ilirin, Kledin, Klajdin, I kam ndjekur gjithmon, dhe ndjehem krenar per ta.
  Sa keq qe Erjoni nuk e fliste mire italishten vitin qe shkoi!
  Si ndodhi qe kete vit nuk ka shqiptar tek Amici ?
  Erdus, ti duhet te dish diçka meqenese jeton aty!

  PërgjigjuFshije
 5. Leonard,faleminderit qe me bere te rikthehem tek ky post,se kujtova se e kisha shtuar ,por shikoj qe mungokerka:

  Gjate atij trasmisioni,perfaqesuesi i 'la scala'-s kishte thene:Ambeta tashme eshte gati qe te vije tek ne(dmth qe eshte me e pergatitur dhe me e pjekur si ballerine)

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet