10 shkurt 2007

çeku i 'peshkutpauje'

Kjo eshte 'paga' qe i dhashe personit qe me solli nje kontribut per blogun tim.
Si thoni,eshte bere i pasur????

21 komente:

 1. blogun tend e shtova ne webin tim fryma.albanianyouth.com ne listen e miqve.gjithe te mirat,arditi

  PërgjigjuFshije
 2. Une pertoj ti rikthehem matematikes po meqe pergjigja do te jete ose po ose jo kam 50% shans ta kem gjetur.

  PO- personi u be i pasur ;)

  PërgjigjuFshije
 3. sapere nuk eshte nevoja aspak per te kuptuar matematike qe ta gjesh .
  PS. shiko kush ka leshuar çekun :))

  PërgjigjuFshije
 4. Randall Patrick Munroe ?!
  Emri nuk me thote asgje :(

  PërgjigjuFshije
 5. Randall Patrick Munroe ?!
  Po qe une e ti e njohim me nofken edrus!

  PërgjigjuFshije
 6. ah tani e kapa :)
  Qenkam zgjuar me 0,00002 te mendjes sot.

  PërgjigjuFshije
 7. Randall ka 2 rrokje,2 zanore,2 'l' te pakten dhe s'eshte 'p1k'.......... e more vesh e.T ??? :P

  Dhe mos u kap mas llafeve,por zgjidh problemin :)

  PërgjigjuFshije
 8. lere te keqen se do lemerisesh dynjane ;)

  PërgjigjuFshije
 9. Këtë e kemi për detyrë shtëpie.

  PërgjigjuFshije
 10. Po N.Ago:
  0.002+e ne fuqi (iXpi)+shumatoren(per n nga 1 ne infinit)te 1/2 ne fuqi n

  PërgjigjuFshije
 11. per t'ju ardhur ne ndihme: e^(i * pi) = -1

  PërgjigjuFshije
 12. E pash dje çekun , as edhe një coment . Epo , thash , deri nesër durim dhe dikush nga miqtë virtualë do na e shuaj kureshtjen edhe ne që nuk ramë në dashuri me matematikën . Me sa duket punët qenkan shumë të thella :)

  PërgjigjuFshije
 13. e paske bere bos ate tipin:)

  PërgjigjuFshije
 14. @Kris,do te ishin te thella,nese akoma si para 15 ,do te na duhej qe te hapnim tabelat e logaritmeve :)...
  Por edhe sot,kam provuar shpesh ne forume te ndryshme qe te ve dhe lojera shume me te thjeshta,dhe megjithese shumica ishin studente ...... kishin shume veshtiresi :(

  sepse dhe pjesa e trete e problemit(shumatorja),duket me sy qe emruesi shkon ne menyre eksponenciale drejt infinitit => termat e fundit te raportit jane shume afer 0 :)
  termat e pare:
  n=1 x=1/2=0,5
  n=2 x=1/4=0,25
  n=3 X=1/9=0,111
  n=4 x=1/16=0,0625
  n=5 x=1/25=0,004
  .....ku shikohet dhe me sy qe lim. shkon drejt 0,867

  PërgjigjuFshije
 15. Po ç`e do timonin ti o byrazer ? :)

  PërgjigjuFshije
 16. kris,s'po me hapet splinderi ;),se desha te te sillja nje shkrim te MemoMetos :)
  por po te ra rasti te besh nje xhiro andej,do gjesh dhe komentin tim :)

  PërgjigjuFshije
 17. @kris:
  " Kuptova me përtesë por vendosmërisht se unë e kam merak të fshehtë por veprues të jem klasë punëtore." :)
  per me teper shiko tek:
  http://memomento.splinder.com/?from=10
  ne komentin e 1 janarit2007 mbe oren 20:30

  PërgjigjuFshije
 18. Wow Memua pak si ...Honoré de Balzac !?

  PërgjigjuFshije
 19. Atij(Memos) do ti thoja qe :c'e do lavazhin?

  Kris,s'e di se nga shkruan,por po te jesh jashte...... e di po aq mire sa une qe nganjehere duhet t'ju nenshtrohemi zgjedhjeve jo shume te numerta :(,dhe kur vjen nje kohe,na behet lekura sholle dhe vazhdojme qe te bejme dicka me reale per Femijet :).......
  Jo,s'behem pishman per zgjidhjet e mija ne jete,ndoshta kemi qelluar ne momentin e gabuar ne vendin e gabuar... ne brezin e gabuar.
  por nese kemi qelluar ne nje brez te djegur,ta them sinqerisht,qe kur shikoj qe digjen dhe ca djem si Dritani,me dhemb shpirti.

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet