01 janar 2007

Zgjedhjet.......parashikim jo i pamundshem

Pas zgjedhjeve te fundit,pasi partite e vogla reklamuan rinumrimin e votave,komisioni elektoral,rinumeroi dhe nje here votat,dhe arriti ne kete konkluzion:
PS dhe aleatet e saj 987562 vota
PD dhe aleatet e saj 987561 vota

Pra per nje vote,nje vote te vetme,PD ju desh te leshonte kryeministrine ne duart e komunisteve te felliqur.

Kryetari,u kthye ne shtepi tmerresisht i turbulluar dhe i pikelluar,dhe gjeti te jemen(te cilen ,te djelen e votimeve e kishte shoqeruar personalisht ne votime),te ciles i tregon se si perfundoi odiseja e rinumrimit te votave.
E jema,nje zonje grua,kerkonte qe ta ngushellonte dhe ti ngrinte nje cike moralin:

"ke te drejte,shqiptaret jane budallenj.......dhe te mendosh,se do te mjaftonte edhe nje i vetem,qe ashtu si une,te vinte nje X per te nxire simbolin e urryer te PS......"

Aktualisht,ajo zonje e nderuar ndodhet e shtruar ne terapine intensive te spitalit ushtarak,me fraktura ne pjese te ndryshme te trupit.Sipas policise lokale,autori dhe arsyet e ketij akti vandal....jane te panjohura

Nuk ka komente:

Posto një koment

Faleminderit per komentet