06 janar 2007

Mall

i ulur buze detit,rri i menduar,
prane detit qe na ka ndarè.
i mbushur me mall,si i hutuar,
mendoj,sa kohe u bene pa parè

ne dore kam nje shishe,

ne gjoks nje zemer thyer,
dua te jem,prane jush njerez qe ju kam dashur,
madje,dhe prane atyre qe dikur kam urryer

ne cdo gllenjke kerkoj lehtesimin,
(lehtesi qe s'me dhane as lotet,qe tashme jane tharè)
uleras si i cmendur per te shfryre hidherimin,
mendoj,sa kohe u bene .......pa parè??

---------------------edi---------napoli.....korrik '93

Nuk ka komente:

Posto një koment

Faleminderit per komentet