11 janar 2007

Festa e republikes

11Janar 1946,lindi Republika Popullore e Shqiperise.
Bera nje xhiro te shpejte neper sitet qe frekuentoj.....asnje fjale...........jam une qe jam jashte 'korit',apo nuk festohet me???

TURP,TURP ,TURP..........te gjithe zihen me te gjithe per te zene vendin e presidentit te asaj republike,por asnje nuk e permend pervjetorin e saj..........edhe nje here :TURP.

2 komente:

  1. ke te drejte te na qortosh Edrus...ne fakt besome ose jo dje isha gati ta shkruaja.mirpo u mendova nje hop dhe thashe se mos dhe kjo feste eshte si puna e 29 nentorit dhe hoqa dore pastaj..mos kujto se e harroj ,kam nje memorrje te tmerrshme,kur isha ne shkolle te mesme mbaja mend tere ditlindjet e shoqeve ne vitin tim (nja 60 veta) , pa permendur dhe ditlindjet e vipave qe kisha qef, e fis e fare:)

    PërgjigjuFshije
  2. Eni ma kaloi me pergjigjen me siper mbi 29 Nentorin; por te njejten ndjenje kishte edhe "peshku" :(

    PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet