13 nëntor 2007

kompiuteri


Pasi çova kompiuterin për të ma kontrolluar një shok, ai arriti që të më bënte dy propozime për shfrytëzimin në maksimum të kompiuterit tim:
zgarë për ta përdorur të djelave


ose me pak punë më tepër mund të bënim një...

....Makinë kafeje.Gjithsesi, më tha se rregullimi e kompiuterave e bënte vetëm për të kaluar kohën, sepse si zanat kishte filluar një tjetër që i siguronte më shumë të ardhura: Punimin e mermerit.

8 komente:

 1. hahhaha, edhe zgare mishi ta beri kompjuterin mer:))

  PërgjigjuFshije
 2. Edrus!Do rrosh nje shekull se jo vetem je nje makineri pune,por ke nje humor per t'u patur zili.Te pershendes,se dhe une kam derguar ne ate bote(ah,sukr ta dija qe ta kisha bere zgarre!)nje kompjuter.Me tjetrin sa me shpejt!

  PërgjigjuFshije
 3. Edo, meqe ky e paska kry misionin, sic te thoshin edhe te peshku, BLE MAC. Mos bej gabim te marresh prape PC. Qe prej nje viti kam nderruar tre laptope (nje te nderrmarjes, nje timin, dhe kete qe po perdor aktualisht borxh). Acarim i perditshem, vdekje, shkaterrim nervash, nuk di c'te them. Po s'pate leke merr borxh, merr kredi, vidh ndonje gje ne supermarket dhe shite, po vetem change to mac se do i jesh vetesh mirenjohes. :)

  PërgjigjuFshije
 4. Hahhahahahahahahha rrofsh o vlla...po ideoj te njeten gje per pc time... po une do ta bej pa u prish...zgaren :D

  Kush e di si beheishn ekranet e tv ilira apo lura damixhan rakie...

  PërgjigjuFshije
 5. Kraste, damixhan rakie, heheh kisha kohe pa e nigju, rrofsh:)

  PërgjigjuFshije
 6. Swed,

  edhe ne ceshtje kompis kemi te njejtin opinion. A thua eshte ajri :D

  PërgjigjuFshije
 7. Edhe uji Self, kemi te dy uje te paster kristal me shumice :)

  PërgjigjuFshije
 8. shum bukur shum bukur kto vargjet e shqiperise

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet