11 korrik 2007

LetraKam 2-3 ditë që s'kam qënë në shtëpi (dhe bateria e kompiuterit, s'është më ajo e ditëve të para, që ja vlente ta merrja me vehte), dhe nga një fjalkryq në një sudok, herë pas here, shtoja ndonjë fjali tek letra e mësipërme.
Është letra e një djali drejtuar një vajze... Gjithsesi, djaloshi është përgatitur për përgjigjen e vajzës... sido që të jatë ajo përgjigje, ai ja ka thënë të gjitha.

LEXOJENI ME KUJDES.
E provova disa herë që të gjeja 'formatin' e duhur për ta shkruajtur, por s'më vinte ashtu siç doja, prandaj e shkruajta në atë format.
Për ata që arrijnë të kuptojnë se ç'është shkruajtur, janë të ftuar që të kontribojnë për ta bërë sa më të plotë :)

6 komente:

 1. Edo, prape me gjeagjeza? :D

  Or ne i dum gelldap gjonat... hec ke lala, jepja i her lales, faqen, buzen, veshin,.... etj etj ... tu bofsha e ta marrsha etj etj ... o shtat' ngjyrat e ylberit... etj etj...

  Nejse, gozhde me ngeli ajo "trupi yt si nje fidan i rritur nga nje druvar plak" .... shekspir per zotin... ne s'i dalte gjo edhe mbas kesaj, ajo goca duhet me kontrollu zemren se mos ka ndonje cope gur aty.... zemergure me nje fjale; se nuk zejne vetem veshkat gure... ;)

  Me kujtoi nje vjershe te Baj Gano (ky eshte si pune Nastradini per bullgaret):

  trupi yt porsi selvi,
  ne zemer kam dy hunj,
  rripi i fustanit tend,
  mi mori fare mend....

  Edo,te uroj shendet, bro!

  PërgjigjuFshije
 2. hajde romantizem hajde..me sprucime kunjash:) sidoqofte me pelqeu krijuese..uroj ta marrim shpejt vazhdimin!shendet!

  PërgjigjuFshije
 3. me ndihemen tende, por tani e kuptova c'do te thuash. :)

  Thuaje publikisht sekretin e leximit te poezise se eshte e bukur ta lexosh ashtu.

  Te pershendes!

  PërgjigjuFshije
 4. Eni, na e ka me te hudhme edrus ket rradhe... :D

  PërgjigjuFshije
 5. edrus, ku eshte ky cuni mer jahu:)), sa romantike keta djemte e sojit tone:))

  mos na ler te presim shume per poezine po sille te plote!

  PërgjigjuFshije
 6. Vazhdimi???
  Nuk është shumë i lehtë, prandaj po kërkoja dhe ndihmën e Shokëve (edhe të shoqeve :P), sepse për ata që e morën vesh, duke lexuar vetëm rrjeshtat tek (ata të nënvizuarit) lexohet diçka komplet ndryshe nga kuptimi fillestar.

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet