13 maj 2007

ReklamaI have a 'DE RAM'?? :)Ketyre ju falet................po pershendesin 'kryetarin' e tyre BUhSEshte gje e keqe kur reklames i digjen dritat....... apo donin te shisnin pikerisht ate qe po reklamohet??Ja dhe ne Prishtine :( , por gjithsesi me duket me inteligjente se reklama e meposhteme :

12 komente:

 1. ktu e ke hdi doren edrus.

  PërgjigjuFshije
 2. "curved yellow fruit" - hehehe, funny:))

  PërgjigjuFshije
 3. une nuk i kuptova dy fotot e para!

  PërgjigjuFshije
 4. Tena, ke degjuar per nje shprehje te nje personazhi me emrin Martin Luter King:I HAVE A DREAM (une kam nje enderr)..... po ti shikosh se si i kane shkruar tabellat ata demostruesit do ta kuptosh edhe foton ;)(mire qe jam une qe s'kuptoj Angrisht :P), ndersa tek e dyta eshte formuar fjala B U S H nje cike me koreografi bushjane :
  B U H S
  Shpresoj te pakten qe te te kete bere per te qeshur edhe ty ajo e bananeve :)

  PërgjigjuFshije
 5. Ore po "r" me "l" nuk jan as afër ta haj e mira :) Për një m që ti se vë fjala mik... :)))))))))))))

  PërgjigjuFshije
 6. O vellezer nga Greqia..... s'e di nese perdoret andej nga ju, por ketej nga anet tona perdoret 'Engrish' per te nenkuptuar anglishten e folur nga te huajte dhe me shume difekte.(eshte me kollaj qe nje shqiptar qe ka mesuar anglisht ne Shqiperi te flase me nje kinez qe flet anglisht dhe te kuptojne njeri tjetrin me shume me me lehtesi se sa do ti kuptonte nje anglez ose nje amerikan.
  Provoni te kerkoni 'engrish' ne google :)

  PërgjigjuFshije
 7. Edrus,

  me beso, une kam punuar me kinezet dhe akoma edhe sot nuk e kuptoj anglishten qe flasin. Nje kinez qe flet anglishte qe edhe kuptohet eshte nje monument, qe duhet mbrojtur nga shteti. nuk po flas per kinezet e lindur e rritur ne vendet anglishtfolese.

  PërgjigjuFshije
 8. Si e the këtë mo EdRus?
  Xhurdi e madhe kjo, siç do thoshte halla e Agronit!

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet