04 mars 2007

E djela me Banen.

Sot ishte me te vertete nje dite e persosur.... pranvere e vertete e strukur thelle thelle ne gjirin e dimrit(do ta komentonte nje komentator i dikurshem sportiv)
Po pija kafen e mengjesit dhe po i pergjigjesha dikujt qe kishte vene ne dyshim 'autoresine' e disa fotove ;),dhe menjehere Albana erdhi dhe me tha:
-Mbaro ate qe po ben dhe hajde me fry bicikleten,sot eshte dite shume e bukur per te dale dhe te bejme 'una scampagnata'(nje xhiro fushave :) )

Mire qe perdori argumente 'bindese' dhe meqe kishte gjithe ate kohe qe s'dilnim me bicikleta...dolem,dhe me te vertete u kenaqem,qofte per 'garat' qe benim me njeri-tjetrin,qofte per diten e bukur,te fresket por me diell.
Qe pikerisht kjo dite e bukur qe me beri dhe te marr aparatin me vehte(per me teper,shikoni ne flickr)


7 komente:

 1. Mire qe te nxorri Bana se te ishte per ty gjithe diten para kompjuterit :)
  Nga fotot u dukerka tamam fillim pranvere.

  PërgjigjuFshije
 2. Ca qejfi..une kam pas dale shume me biciklete kur isha ne Shqiperi dhe mbetem gjithmone nje nga aktivitet e mia te preferuara. :)

  Duket qe ja paskeni kaluar shkelqyeshem. Ka lezet. :)

  PërgjigjuFshije
 3. oh sa mire qenkeni kenaqur..

  PërgjigjuFshije
 4. kesaj i thone fundjave te dalesh me bicikleta dhe te shijosh natyren dhe kuptohet duke e kaluar ate ne pranine e njerzve qe i do dhe te duan aq shume:)

  PërgjigjuFshije
 5. Biçikletën e nget Albana se babi, nuk e nget dot pa...rrota të vogla anash!( hak pa marrë e borxh pa larë, nuk ka) hahahahaha

  PërgjigjuFshije
 6. me ka marre malli edhe mua te bej nje xhirp me biçiklete veç nuk mund te gjej nje peisazh te tille ne qytetin ku jetoj. Mgjth nuk ankohem se ka bukurira te tjera.

  PërgjigjuFshije
 7. me pelqen shume fotografija e fundit.
  p.s. une ende dal xhiro me biciklete...

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet