07 mars 2007

8 Marsi
8 Marsi,do t'i beja urimet e mija per festen e grave....
te gjitha atyre qe :
-shpesh bejme sikur s'i shikojme ose qe s'kujtohemi qe egzistojne........
-qe u bene gra para kohe... per faj te nje shfrytezuesi........
- qe rrojne me sy te enjtur nga te qaret......
- qe e vetmja lule per to jane rrathet e zinj rreth syve,e vetmja 'lule' qe burri di t'i dhuroje


Me gjithe zemer ju uroj dhe atyre qe 8 Marsi te jete nje dite feste dhe per to... dhe qe e gjithe jeta e tyre te jete gjithmone 8 Mars....

4 komente:

  1. une kam rrefuzuar kategorisht ta festoja kete festen me gra, dhe zakonisht mblidheshim shoqeria ne nje restorant. Nekse ketu kalon pa asnje shenje, tek e perditshmja

    PërgjigjuFshije
  2. Grazie Edi edhe pse une rifjutoj kategorisht ta festoj kete te ashtuquajturen feste

    PërgjigjuFshije
  3. sa bukur e paske shkruajtur Edrus...prekese.

    PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet