15 shkurt 2007

mos u merzisni,shpresoj te rikthehem :)

Kisha kaq kohe qe i thosha pronarit:me duhen ca dite leje
... dhe gjithmone e njejta pergjigje:edi,shikojme nga java tjeter,se jemi te mbytur me pune.

Javen e kaluar plaka me dha "ultimatum" :) ,nese s'vjen per ditelindjen tende (22/2),me mire mos hajde me po deshe........
sot po flisja prap me pronarin,dhe si gjithmone e njejta pergjigje :(,tani me mori ne telefon per te me thene dicka,mi ngriti nervat,lo mandato a fare nel cullo,dhe keshtu neser qe me mengjes,do nisem per Shqiperi(pa u menduar shume u vendos,neser Vicenza, Trieste,Shkoder,Tirane...........
mire u pafshim kur te kthehem(megjithese mund te lidhem ndonjehere qe andej :)

15 komente:

 1. udhe te mbare o djale, te uroj ti gjesh e ti lesh shendoshe, mirevajtsh e mireardhesh, dhe bej ndonje fotografi te na tregosh...gjithe te mirat inshAllah.

  PërgjigjuFshije
 2. Tani faleminderit,sa per fotografite,me kane bere dhe mua te semure peshqit :)
  .....thashe se mos me thoje qe te shkoja dhe te votoja :P,se patjeter qe do ta prishja qejfin :)

  PërgjigjuFshije
 3. Edi i gjetsh mire njerzit ne Shqiperi e ja kalofsh sa me mire. E kur te kthehesh ki parasysh qe s'ngopemi thjesht me nje foto ne, duam raport :)

  PërgjigjuFshije
 4. Edi, udhe te mbare dhe pushime te gezuara ne memedhe:))...kalosh momente sa me te kendeshme me te dashurit dhe miqte e zemres.

  PërgjigjuFshije
 5. Ja kalofsh mrekullisht ne atdhe :)

  PërgjigjuFshije
 6. ja kalofsh mire dhe mezi po presim mbresat nga atdheu..

  PërgjigjuFshije
 7. Paskemi të njëjtën ditlindje , edhe un 22/2 , të uroj tja kalosh mirë (s`bëhet ndryshe përderisa e paske marrë vendimin për të udhëtuar), shkofsh dhe ardhsh shëndoshë!

  PërgjigjuFshije
 8. edrus, une jam dakord me ll.t. (qe se shikoj ndonjehere nga anet e mia). Ne raport i dashur kur te kthehesh. Dhe megjithese me shume xhelozi, hajt mo e kalofsh mire dhe perqafoje fort mamane.

  PërgjigjuFshije
 9. Mi hai messo le corna per il 22..
  ma sei perdonato solo perche stai andando dalla tua mamma.
  Comunque auguri in anticipo per il
  tuo 22.
  A presto.

  PërgjigjuFshije
 10. Oh!
  E zbulova vonë të të uroja rrugën e mbarë. Megjithëse, në heshtje , të jesh i sigurtë se e kam bërë.
  Të kalosh këndshëm me të tutë. "Plaka" gjithnjë ka të drejtë.
  Për ditëlindjen, kur të vij dita, do vijnë dhe urimet.
  Një përqafim nga unë.

  PërgjigjuFshije
 11. flm per shtimin e frymes tek linket e miqve te tu.
  nqs je akoma ne tr mund tme besh 1 telefon dhe takohemi 0682445665

  PërgjigjuFshije
 12. Me kismet te kthehesh, te pret stafeta tek linku
  http://agonek.blogspot.com/2007/02/ja-kush-jam.html

  PërgjigjuFshije
 13. faleminderit per vizitat dhe per urimet ,shoqerova plakun me plaken per te votuar,por na derguan ne nja dy vende te tjera per te votuar ;),deri sa i thashe plakut:shko gjej emrin tat,se une s'kam ndermend qe te humbas diten mbas jush :)
  gjithsesi,kalohet mire(ju keshilloj qe te shkoni ne Shqiperi kur ka votime:ka gjithmone drita dhe policia s'te merzit rrugeve :).
  Ju uroj qe te gjitheve shendet dhe te mira,
  Edi

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet