04 janar 2007

pilola urtesie

-Egzistojne vetem dy gjera te pafundme:universi dhe çmenduria njerezore(A.Ainshtain)

-Dyshimi te ben vetem mire;ve ne prove bindjet e tua

-Problemi i njerezimit,eshte se budallenjte jane shume te sigurte,ndersa te mencurit jane plot me dyshime. [Bertrand Russell]

-Te enderrosh qe te jesh ai qe do te doje qe te ishe,do te thote qe te shperdorosh ate person qe je.

-Floket e bores,jane gjeja me e brishte ne bote,por shikoni se c'ndodh kur jane bashke

-Lufta behet nga persona qe s'njihen,ne favor te personave qe njihen por qe s'duan te luftojne.

Nuk ka komente:

Posto një koment

Faleminderit per komentet