20 janar 2007

"Paqe" e kushtezuar

Paqja me ngjyra....
......................................dhe bardhe e zi.
Paqja e pare me syrin e katuraturisteve

6 komente:

 1. te bukura edrus.
  ps: tek galeria e arteve nuk te çova per komentin.:)por se nuk te kisha pare akoma ne flickr. :))

  PërgjigjuFshije
 2. Mos ke qëllim të thuash karikaturistëve dhe na i thua me...marifet?
  Të zuri o buçko, të zuri!
  Saurrela!
  hahahahahha

  PërgjigjuFshije
 3. n.ago ti e zbulove fjalen e gabuar ngaqe e lexove shqip apo ngaqe e "shperbere" greqisht e te vrau veshin ;)

  PërgjigjuFshije
 4. N.Ago,ke te drejte qe s'e korigjova me shqip....por ne idene time ishte dicka kompletament ndryshe (catura=kap,ze(italisht) dhe, me turista nenkuptoja....percuesit e paqes(sidomos ata me uniforma jeshile).... mu duk shume i komplikuar si mesazh,dhe desha ta lija karikaturista,por nuk e korigjova ....
  pastaj,gafa jemi dhe njerez bejme :)

  Sapere aude,faleminderit per viziten,por nese do te kishe ndonje koment per vizitatoret,mund t'ja u lesh tek blogjet e tyre(mos ma mer per keq,por s'me vjen mire qe te heq asnje koment,sepse gjithsekush eshte i lire te thote se c'mendon...por s'me vjen mire qe ndokush te dale i merzitur nga blogu im.(mire profilin tend s'mund ta shikojme,por te pakten na trego titullin e blogut tend :))

  PërgjigjuFshije
 5. Kerkoj falje.
  Nuk e kam bere me qellim fshehjen e identitetit. Thjesht nuk e kisha vene re qe ishte e fshehur. Je i mirepritur tek http://yli-skatten.blogspot.com/

  Sa per komentin kisha bere nder mend te pyesja nese ti kishe shkruar katuraturiste me qellim apo thjesht te "shkau" dora. Kur hyra te komentoja pashe qe n.ago kishte bere nje pyetje te perafert.

  U bera kurioze te dija
  c'associme beri me fjalen e shkruar .

  PërgjigjuFshije
 6. sidomos ajo me pellumbin me pelqeu me shume...te bukura Edrus

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet