07 janar 2007

dritat ne shqiperi


Java ka shtate dite,ditet e javes jane,e hene.....,e marte....
c'do dite ka 24 ore........,nga te cilat shume pa drita :(.
kur ju lezetohet loja edhe shtyllave,ngaqe s'kane se c'te bejne pa pune.

8 komente:

 1. Edrus kjo eshte fantastike fare.pa sa te zgjuar qe jemi ne shqiptaret more..edhe me fatkeqsite tona dim te tallemi kaq bukur:)

  PërgjigjuFshije
 2. Ta "vodha"!...
  E mrekullueshme!

  PërgjigjuFshije
 3. eshte vertet e trishtuashme gjendja e dritave. Do fillojme te festojme ditelindjet e viteve pa drita. Nderkohe projektet per energji te paster nuk degjoj ne atdhe ??

  PërgjigjuFshije
 4. Tetena,edhe une jam 'partizan' i energjive alternative(djellore,era ,biocarburanti etj etj)dhe shqiperia i ka te gjitha mundesite qe te shfrytezoje keto alternativa.Sa here qe kaloj ne gjermani dhe shikoj impiantet eolike te shperndare gjithandej....me shkon mendja se sa produktivitet do te kishte nje impjant i tille ne Milot('drejtoria e ererave' :) )

  N.Ago,ne kete blog gjithcka eshte e te gjitheve :),ke marre pjesen tende :)

  PërgjigjuFshije
 5. Ndaj dhe e ..."vodha"! Madje, në faqen time, ka shkaktuar buzëqeshje qysh në mëngjes.
  Një sugjerim vëllazëror: Pse nuk e heq fare atë autorizimin për publikimin e komenteve?
  Bëhet dialogu më i këndshëm.
  Mbrëmje të qetë.

  PërgjigjuFshije
 6. atehere nuk te vjen keq sikur ta "vjedh" dhe une?t'ja tregoj çik te afermve te mi..kane dhe ata te drejte te qeshin.apo jo?

  PërgjigjuFshije
 7. Eni,ti je e shtepise ketu :)

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet