03 qershor 2007

Ti dhe kapua yt

Diferenca ndermjet teje dhe kapos ne pune:

-Kur harxhon shume kohe:
Ti: je i avashte
Ai: eshte i kujdesshem

-Kur nuk e ben:
TI: je dembel
AI: sepse ka qene i zene me pune te tjera

-Kur ben nje gabim:
TI: je nje idjot
AI: 'epo njerez jemi, edhe gabohet'

-Kur ben dickapa te thene njeri:
TI: je mendjemadh
AI: tregon shpirtin e iniciatives

-Kur kembngul:
TI: kokemushke
AI: vendosmeri

-Kur nuk respekton 'portokollin':
TI: malok i paedukate
AI: tip origjinal

-Kur i jep te drejte eprorit:
TI: bythlepires
AI: ka shpirtin e bashkepunimit

-Kur je larg vendit te punes:
TI: je ne xhiro
AI: ka shkuar qe te ndjeke nje problem

-Kur rri nje dite me raport:
TI: gjithmone i semure ky
AI: qe nje mrekulli qe shpetoi gjalle nga gripi

-Kur kerkon nje dite leje:
TI: sepse ke shkuar te interesohesh per ndonje vend pune tjeter
AI: ka nevoje dhe per pushim, sepse punon shume.

6 komente:

 1. Ishte nje vazhdim i 'detyruar' pas asaj historise me 'qenin gjeni'... shpresoj qe te me jape te drejte dhe anonimi kete rast ;)

  PërgjigjuFshije
 2. Me leje ...?
  A ka munsi me e marr , me e perkthy e me nxjerr anej ka un ? :)

  PërgjigjuFshije
 3. ah ke harruar :ti mbrrin me vonese ai eshte gjithmon atje!
  ;)

  PërgjigjuFshije
 4. Kris, eshte ne sherbim te popullit :)
  ...Dhe nese je popull... mund t'a perdoresh ;)

  Amour, do te thoja se nese ti shkon me vonese, nuk je korrekt, ndersa ai ka patur ndonje takim pune(patjeter :)))

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet