17 mars 2007

Kalamajt e sotem.


Dikur thuhej se femijet lindin me televizor,por qe kur kemi hyre ne 'internet age' ......jane bere me te poshter.

9 komente:

 1. Hej!
  Teleskopi ndalohet të instalohet në ballkon!
  hahahahahahaha

  PërgjigjuFshije
 2. Ku i gjen keto more lanet ?

  Hahahahaha

  PërgjigjuFshije
 3. N.Ago,po te shikosh tek fotografia e fundit djathtas,duket ai djali tjeter qe eshte ne ballkon(dhe te betohem se s'jam une :) )
  Leonard,e shtyjme me te qeshura,s'kemi c'te bejme tjeter ;)

  PërgjigjuFshije
 4. Pa lidhje fare. Me duket se pohmin mbi femijet e sotcem e shpike thjesht per te postuar fotografine ero-humoristike. Blog hesapi.

  PërgjigjuFshije
 5. em.avujt e konjakut mbas barbekyse tek emigranti akoma s'te paskan kaluar :)
  por me duket se ke pare vetem figurat........kliko mbi foto per t'a pare te zmadhuar dhe mbase arrin te lexosh dhe fjalet(gjithmone nese mundesh ;) )

  PërgjigjuFshije
 6. Per nje blogist si puna jote, perjigja gjasme me piper qe shume e dobet. Me humor te tille, as gruan tende nuk ben dot per te qeshur (nese ke nje te tille sigurisht).
  E pashe fotogarifne ero-humoristike, dhe i lexova diciturat, por prape nuk gjeta asnje lidhje me influencen e internetit ne "poshtersimin" ose "dinakerine" e femijeve. Fotografia duke mos patur asnje lidhe me internetin me beri te kuptoj se ishte nje shaka e deshtuar. Si....blogu yt per shembull.

  Do isha me i sjellshem sikur te ishe fisnik, dhe ti ishe pergjigjur krities time me bujari dhe pa marre flake. Mos je aq i pasigurte sa nuk duron dot kritiken me te vogel?

  PërgjigjuFshije
 7. e.m,mirsjellja juaj pothuajse me la pa fjale,dhe megjithse s'jam vecse nje cope punetor(fisnikerine ja u le atyre qe jane ne gjendje t'a justifikojne),po te pergjigjem:
  -se pari:kushdo qe poston nje koment ne kete blog e konsideroj si nje person qe ja vlen ta vleresoj mundimin e tij, qofte dhe vetem se pse ka shkruar.
  -se dyti:kushdo qe shkruan nje koment,nuk nisem me pregjykimin qe do te jete me i vockel ose me i madh se une,as se eshte i martuar, beqar, gay,lesbike o ku di une......per mua jane te gjithe njelloj
  -se treti:meqe paska qene tema e vetme qe te paska terhequr ne kete blog(se po te kishe 'vuajtur' dhe nje cike me teper qe te lexoje nje shkrim me pas,do te shikoje qe isha baba :P),po te pergjigjem se C'LIDHJE KANE FEMIJET ME INTERNETIN:

  Kur isha une i vogel(ndoshta ti s'kishe lindur akoma) thuhej:femijet e sotem lindin te shkolluar

  Kur u rrita dhe nje cike,te them, per t'u bere me femije,thuhej:femijet e sotem kane lindur me televizor

  Dhe per te 'rinovuar' ate shprehje qe perdornin dikur ,per te treguar se femijet po behen gjithnje dhe me te zgjuar,........e lidha dhe me internetin(por sic duket ,interneti ty te sherben vetm per te gjtur foto ero-humoristike........dhe mos e merr si nje batute,se perndryshe do t'a kishe vrare trurin ......sepse shume gjera,s'mund t'i gjesh as me google e as tek wiki.

  Gjithsesi faleminderit per viziten,dhe shpresoj qe here te tjera te gjesh dhe ndonje gje me interesante per shijet e tua.
  E di qe do e kontrollosh perseri kete teme,prandaj,mos ngurro te pergjigjesh,gjithsesi te jete pergjigjja,shpresoj te te mos kem lenduar shpirtin tend aristokratik.

  PërgjigjuFshije
 8. U kenaqa, e ke te peshku kete. Faleminderit per te qeshuren :)

  PërgjigjuFshije
 9. Edrus:

  1. Fisnikeria nuk eshte cilesi e klases aristokrate, fisnikeria eshte cilesi e atij qe nen presionin e kritikes di te pergjigjet me qetesi dhe zemermadhesi. Une te bera nje kritike dhe ti hodhe ne dyshim aftesine time per te lexuar (duke nenkuptuar se une do te lexoja pergjigjien tende).

  2. Shpjegimi yt ne komentin e mesiperim, ka kuptim, ndersa fotoja me vete me dicituren "Interneti influecon femijet" bashkangjitur me foton, per nje qe nuk lexon shpesh blogun tend, nuk ka kuptim.

  3. Nuk ke nevoje te marresh qendrimin "po ja une klase puntore jam, ndersa ti qe hedh ne dyshim fisnikerine duhet te jesh ne gjendje ta justifikosh". Ti nuk me njeh, dhe ata qe me "njohin", nuk me njohin.

  4. Dua te te kerkoj falje per tonin jo te miresjellshem, ne fakt isha i merzitur per dicka tjeter, dhe si duket e nxorra inatin me blogun tend. Zakonisht perpiqem te jem me i sjellshem.

  5. Te uroj shendet dhe fat ne jete.

  EM

  PërgjigjuFshije

Faleminderit per komentet